Občas to už tak býva, že si toho pravého nevieme nájsť, ani keby sme veľmi chceli. Vzťah je skutočný záväzok a existuje množstvo dôvodov, kvôli ktorým si sa k nemu možno ešte nedostala. Prežiť bez romantických prechádzok a dlhých rozhovorov s partnerom sa síce dá, ale bez intímneho života len veľmi ťažko. 

Sme ľudia, máme nielen rozum a pocity, ale aj potreby. Se*om si nielen naplníme túžbu a uspokojíme sa, dokonca sa vďaka nemu udržujeme aj v zdraví a kondícii. Ak si single, ostávajú ti iba 3 možnosti – byť na to sama, preferovať vzťahy „na jednu noc“ alebo mať kamaráta s výhodami.

Nie, takéto priateľstvo neexistuje iba vo filmoch, čudovala by si sa, koľko ľudí z tvojho okolia si to tajne rozdáva. Bez emócií, iba z vášne. Ale je takýto (ne)záväzok dlhodobo udržateľný?

Odpoveďou je jasné nie. Ak by ti daný človek nebol ani len trochu sympatický, ak by ťa nepriťahoval fyzicky a necítila by si sa pri ňom bezpečne, nikdy by si do toho nešla. To znamená, že sa môžu stať iba 2 veci – buď si veľmi rýchlo uvedomíš, že to nie je dobrý nápad a ukončíš to, alebo do toho spadneš tak, že vaše priateľstvo prejde na iný level.

Medzi priateľstvom s výhodami a skutočnou láskou je naozaj veľmi tenká hranica. Áno, posteľné hrátky sa dajú užívať aj bez toho, aby si bola zamilovaná, no čím viac času spolu budete tráviť, tým to bude osobnejšie. Keďže viete, na čom ste, nemáte dôvod sa na nič hrať.

Ste sami sebou, pretože vám prvotne o nič viac nejde a preto sa spoznáte tak, ako s nikým iným. A keď v tom aj napriek tomu budete pokračovať, je jasné, že sympatie tam sú. Po se*xe sa budete úprimne rozprávať a zrazu si uvedomíte, že človek, s ktorým vám to klape v posteli, je aj váš najlepší priateľ.

Bum! Ak máš kamaráta, ktorého máš rada, a s ktorým žiješ aj intímne, nie je to náhodou láska? Tá má totiž milión podôb a príbehov, takže aj toto môže byť jeden z nich. Ako však bude ten váš pokračovať, je len na vás. Necháš tomu voľný priebeh alebo sa zľakneš toho záväzku?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.