Medové týždne zaľúbencov
Unsplash/Rayyu Maldives

Medové týždne patria k neodmysliteľnej súčasti svadby a väčšina párov na ne odchádza krátko po svojom významnom dni. Niekedy to ale nemusí dopadnúť najlepšie a domov by ste sa vrátili viac vyčerpaní ako ste tam odišli. Ak vás čaká veľký deň D, popremýšľajte nad tým, či dovolenku nepresuniete na neskôr. Môže to mať viacero výhod.

Našetríte si viac peňazí

Nie je tajomstvom, že svadba je finančne nákladná. Nejaká časť sa vám síce vráti v podobe darov, no aj tak miniete veľa. Ak by ste si chceli dopriať lepšiu dovolenku, stálo by vás to naozaj dosť. Ak pár mesiacov počkáte, môžete si našetriť viac peňazí a užiť si medové týždne bez obmedzovania.

Viac času na plánovanie

Plánovanie svadby si vyžaduje veľa nervov a času, takže ak by ste do toho museli plánovať aj dovolenku, nebolo by to najlepšie. Takto sa budete môcť na medové týždne viac tešiť a vybrať destináciu, ktorá sa vám naozaj bude páčiť.

Taktiež by ste mohli naplánovať do detailov všetko potrebné. Pri dvojitom plánovaní výletu a svadby by ste mohli na nejaké detaily pozabudnúť.

Menej stresu kvôli svadbe

Ako sme spomínali pri plánovaní, so svadbou sa spája pomerne dosť stresu, pretože chcete, aby bolo všetko dokonalé. Ak odložíte medové týždne na neskôr, nebudete mať dôvod sa toľko nervovať.

Môžete ísť na dlhší čas

Ak pracujete, nejakú dovolenku si musíte vyčerpať aj kvôli samotnej svadbe. Mohlo by sa preto stať, že by vám šéf už nedal ďalšie dni navyše na taký dvojtýždňový pobyt pri mori. Keď sa tam vyberiete neskôr, ľahšie sa vám vybaví nové a dlhšie voľno.

Budete sa viac tešiť a viac si oddýchnete

Keby ste odišli na medové týždne hneď po svadbe, prvé dni by ste sa len spamätávali z toho všetkého a nestihli by ste si poriadne oddýchnuť. Po návrate by ste potrebovali ešte jednu dovolenku na zotavenie, pretože by ste nemali ani pocit, že ste niekde boli.

Ak sa vyberiete na dovolenku neskôr, budete sa tam viac tešiť a taktiež si poriadne oddýchnete. Vrátite sa ako noví ľudia. A to už stojí za to, no nie?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating