Instagram/madamelena_

O ženách je všeobecne známe, že akné sa im vytvára najviac v období, kedy očakávajú svoje dni. Ak patríš do skupiny žien, ktoré tieto problémy nemusia riešiť, gratulujeme ti, no ak nie, pokračuj v čítaní.

Týmito radami sa akné zbavíš a tvoja pleť bude čistá ako porcelán aj napriek tomu, že tvoj cyklus sa ti stavia do cesty.

Minimálne dva týždne pred nimi obmedz sladkosti

Minimalizovať výskyt vyrážok sa ti podarí najmä vďaka kontrolovaniu stravy. Minimálne dva týždne pred príchodom nášho najmenej obľúbeného obdobia v mesiaci sa vyvaruj sladkostiam, čokoláde, výrobkom z bielej múky a bieleho cukru. Nahradiť ich môžeš čerstvým ovocím, zdravými koláčmi alebo stéviou. Čím bližšie k svojim dňom si, tým viac by si mala byť v strave striktná.

Nedotýkaj sa tváre špinavými rukami

Túto radu už určite poznáš. Platí pri všetkých situáciách, v ktorých chceš mať čistú pleť. Či sa chystáš na svadbu, na oslavu, na dovolenku alebo dostaneš svoje dni. Keď chceš mať čistú pleť – ruky preč. Pokiaľ je to pre teba v niektorých situáciách nemožné, aspoň si dlane poriadne umývaj. S čistými rukami budeš mať aj čistú tvár.

Vsaď na čistú vodu

Ochutené vody, sirupy, ovocné džúsy a aj niektoré minerálky s príchuťou obsahujú pridaný cukor, ktorý tvojej pleti škodí. Rovnako by si sa mala vyvarovať káve s cukrom a mliekom. Pokiaľ chceš mať pleť naozaj čistú a si pre to pevne rozhodnutá, týždeň pred príchodom menštruácie pi naozaj výhradne čistú vodu. Nepoďakuje sa ti len tvár, ale aj telo.

Po cvičení sa poriadne osprchuj a dopraj pleti peeling

Niektoré ženy cvičia, niektoré nie. Po tréningu by si sa mala vždy poriadne osprchovať a dopriať pleti peeling (alebo aspoň masku). Keď necvičíš, osprchovať by si sa mala vždy večer alebo v situácii, kedy si najviac spotená. Takto svoje telo vyčistíš a zmyješ z neho všetky baktérie, ktoré sa tam nachádzajú. Pleť však nezanedbávaj a pri sprchovaní sa jej venuj tiež. Bude sa cítiť oddýchnutá a akné sa ti nebude vytvárať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty