Spoločné financie

Téma peňazí je vždy veľmi delikátna. A keď sa idú riešiť spoločné financie vo vzťahu, tak o to viac. Je to však veľmi dôležitá téma a aby ste predišli zbytočným hádkam, stačí dodržiavať tieto 3 jednoduché pravidlá.

Zodpovedná osoba

S priateľom sa musíte dohodnúť, kto z vás bude zodpovedný za spoločné financie. Bohužiaľ, nemôžete to robiť spolu, pretože každý z vás to pravdepodobne vidí inak a určite sa niekedy dostanete do toho bodu, keď on to bude chcieť riešiť tak a ty inak. Potrebujete zbytočné hádky? Určite nie.

V tejto situácii treba upustiť od svojho ega a objektívne sa pozrieť na to, komu to s peniazmi, ich šetrením a plánovaním ide lepšie. Určite, môžeš mať na to skvelý potenciál, ale keď to práve teraz ide priateľovi lepšie, tak radšej to prenechaj naňho. Nie sú to preteky a nejde o to, kto je lepší a kto je horší, ide o vašu spoločnú budúcnosť.

Jasné ciele

V prípade, ak si chcete aj ušetriť alebo začať rozumnejšie narábať s peniazmi, musíte si stanoviť jasné ciele. Je ťažké šetriť, keď vlastne ani nevieš, na čo to robíš. Najskôr si však vytvorte aj nejakú finančnú zálohu v prípade, ak by niekto z vás prišiel na pár mesiacov o prácu. Potom si určite ciele a môžete začať šetriť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieDating