Postavíš sa oproti zrkadlu a hľadíš na seba. Vidíš sa takú, aká si. Usmeješ sa, pretože si za seba šťastná.

Si šťastná preto, lebo môžeš dýchať, žiť. Môžeš vykonávať milión vecí, bez toho, aby si sa nejako obmedzovala. Máš dokonalý život, prácu a aj rodinu. Usmievaš sa na ľudí okolo teba, ktorí ti spríjemňujú tie chvíle života. Nedokážeš pochopiť, ako si niekto môže želať opustiť toto všetko, pretože práve to je to najkrajšie, čo si kedy mohla uvidieť.

Všetko a zrazu nič

Nastane ale veľa rýchlych okamihov, kedy sa ti tvoj vlastný život v tú krátku chvíľu premietne pred očami a ty nevieš, čo máš robiť, pretože zrazu, akoby všetko okolo teba prestalo existovať. Nedokážeš sa upokojiť, nech sa akokoľvek snažíš, stále myslíš na to všetko.

Nedokážeš pochopiť, ako v jednu chvíľu všetko máš a v druhú ani sa nenazdáš a všetko stratíš. Je to ako keď žuješ žuvačku a potom ju prehltneš, alebo sa ňou zadusíš. Život je v podobe tej žuvačky.

Máš všetko a zároveň by si chcela viac. Zamýšľaš sa nad primitívnosťami až dokým neprídeš do zlomu, že netreba žiť zajtrajškom ani včerajškom, ale dneškom. Ani si nedokážeš predstaviť, ako sa v jednu chvíľu dokáže všetko zmeniť a ty môžeš o všetko prísť alebo môžeš všetko získať.

Život je tá najnepredvídateľnejšia vec na svete. Najnepredvídateľnejšia a zároveň najkrajšia. Je len a len v tvojich rukách a ty si vyberáš ako ho prežiješ. Na nič na svete nemáš také veľké právo, ako na svoj život. Už len kvôli tomu dôvodu máš byť prečo šťastná, pretože nie každý, toto právo na život má.

Ty si bosorka vlastného osudu

V jednu chvíľu sa ti darí a v ďalšiu si sklamaná. Nebola by to ale nuda mať všetko dokonalé? Vyroniť slzy a hlasno sa smiať. Obidva pocity v tebe prebúdzajú niečo, vďaka čomu sa stávaš živou bytosťou.

Najlepšie na celom tom žití sú ľudia okolo teba. Nech si akákoľvek, vždy tu bude niekto, kto pri tebe bude stáť, len musíš poriadne otvoriť oči a nedať sa pred tými, ktorí ti chcú v skvelom živote zabrániť. Celý ten čas budeš niekoho strácať, ale zároveň aj spoznávať.

Uniknú od teba ľudia, o ktorých si si myslela, že pri tebe ostanú navždy a prídu tí, o ktorých si nezakopla ani len pohľadom. Budeš musieť robiť rozhodnutia, nad ktorými si nikdy pred tým nerozmýšľala a hromada sĺz či úsmevov ťa bude každý deň posúvať v pred.

Nie je nič, čo by si nemohla dokázať. Ak máš svoj sen, svoju túžbu, nerozmýšľaj nad ňou „ak bude“, nezamýšľaj sa nad minulosťou „keby bolo“, ale nad tým, čo existuje práve teraz „keď je“. Šance na zmenu a vylepšenie tvojho života prichádzajú každý deň. Len ty sama však musíš zistiť, ktorá je tá pravá, uchopiť sa jej a nikdy sa nepustiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.