Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Možno si už počula na svoju adresu narážky, že by si nemala zo svojho nešťastia viniť druhých, ale aspoň raz sa pozrieť seba. Nuž, niečo na tom bude. Nikto nie je bezchybný a zaručene máš aj ty svoje chybičky krásy. Je dôležité, aby si si to uvedomila, ale rozhodne si to nevyčítaj. Sme iba ženy, na ktorých je toho niekedy veľmi veľa. Vždy sa to však dá napraviť a vôbec to nemusí byť také zlé. Portál Bolde, CNBC a Glamour uviedli tieto zlozvyky, ktoré ti zbytočne komplikujú život.

Nekonečný príbeh

Snažíš si už dlhšie nájsť priateľa a keď sa to konečne podarí, stále to je o tom istom? V prvom rade si uvedom, kto si a kým chceš byť. Ak pracuješ na tom, aby z teba raz bola silná a sebestačná žena, nevyhľadávaj stále tzv. zlých chlapcov, ktorí ti kompletne popletú hlavu. Z týchto dočasných románikov sa dlhší zväzok nestane.

Keď si v živote poriadne stanovíš svoje hodnoty a budeš si vyberať, koho chceš mať pri sebe, skús byť aj milá. Možno si už našla chlapca, ktorý je slušný a inteligentný. Prečo by si ho potom chcela odradiť svojimi jednoslovnými odpoveďami? Vyspelého muža takýmto niečím rozhodne neočaríš. Ak si teda pripravená posunúť sa v živote ďalej, treba sa podľa toho správať.

Domýšľanie a porovnávanie

Je v poriadku, keď ťa niečo trápi a potrebuješ to vyriešiť. Niekedy si naše problémy vyžadujú hlbšie úvahy, pretože nie sú ľahké. To ale neznamená, aby si sa tým neustále trápila. Domýšľanie je zlozvyk, ktorý môže trápiť mnoho ľudí. Lenže dokáže byť pre naše psychické zdravie škodlivé. Ak vieš, že trpíš príliš dlhým a únavným premýšľaním, popracuj na tom.

Rovnako nie je dobré ani porovnávanie. Nie je na škodu, keď sa dokážeš niekým inšpirovať, ale aj ty si veľmi dôležitá. Jasné, že nebudeš ako ostatné. Prečo by aj? Všetky sme rozdielne, a práve v tom sme jedinečné. Nezhadzuj svoju krásu a úspechy kvôli niekomu inému. Jediná osoba, s ktorou by si sa mala porovnávať si ty, aby si tak dosiahla svoje stanovené ciele.

Žiješ iba pre internet

Ani nevieš ako a už zase scrolluješ sociálne siete. A nemusí to byť rozhodne málo. Skús sa zamyslieť, koľko hodín denne tráviš touto činnosťou? Vieš, to že je pri tvojom mene napísané “aktívna” ešte neznamená, že niečo reálne robíš. Stalkovanie cudzích ľudí sa tiež neráta, ako celodenná práca. Rovnako nemusíš každého informovať o tom, čo práve robíš a ako sa tvoj deň vyvíjal od skorého rána. Nájdi si záľuby, pri ktorých sa budeš môcť skutočne odreagovať a mysli tiež na svoje oči. Tráv menej času na telefóne a ber do rúk častejšie knihu.

Ak by sa dialo niečo vážne, ihneď by ťa kontaktovali. Nemusí to byť iba cez rôzne chaty. Vieš, ľudia si môžu stále volať, ako kedysi. Preto nemusíš stále brať telefón do rúk  a kontrolovať ho. Toto by si hlavne nemala robiť, ak si na rande alebo inom dôležitom stretnutí.

Chlap by mal urobiť prvý krok

Vidíš pekného chlapca na ulici alebo na sociálnej sieti? Naozaj ťa niečím zaujal? Ak áno, choď do toho. Kde je napísané, že žena musí čakať, kým sa k niečomu odhodlá muž. Vezmi si to do vlastných rúk. Za pokus nič nedáš a nemáš čo stratiť. Ak by to nevyšlo, je to iba neznámy človek, ktorého už pravdepodobne nikdy nestretneš.

Zbav sa tohto zlozvyku “chlap by mal spraviť prvý krok”. Prečo by mal? Prečo to tak veľmi závisí od pohlavia? Ak sa ti niekto skutočne páči, prelom tieto pravidlá a predsudky. Zlozvyky ťa v živote iba brzdia. Nedovoľ, aby ťa obmedzovali v tom, čo skutočne chceš.

Nebuď zatrpknutá

Je úplne v poriadku, keď sa potrebuješ svojim najbližším ľuďom zdôveriť so všetkým dobrým, aj zlým. Lenže neustále sa sťažovať a nič s tým nerobiť ich môže pekne otravovať. Poznáš seba a svoje telo najlepšie. Preto ak máš s niečím problém a naozaj ťa to štve, prečo to nezmeníš? Prečo nezačneš na sebe pracovať, aby si sa cítila aspoň o trošku lepšie? Neustálym sťažovaním nič nedosiahneš. Možno ti z toho bude ešte horšie.

Zdroj: Bolde, CNBC a Glamour

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife