Prečo zase ja? Mám smolu na mužov alebo je to osudové nešťastie? Chytáš sa za hlavu a premýšľaš o tom, ako je možné, že sa z každého chlapa, ktorý vyzerá nádejne, vykľuje debil v momente, keď to začne byť medzi vami vážne. To už snáď nie je možné, aby si si nemohla nájsť niekoho normálneho, s kým by si to vážne skúsila. Poďme sa pozrieť na to, kde môže byť chyba.

Ten istý príbeh sa točí dookola. Spoznáš niekoho, kto sa ti páči a zdá sa, že aj povahovo je fajn. Neviete odolať intímnemu zblíženiu a zrazu je z vás pár. No stačí ti len niekoľko dní či týždňov na to, aby si začala prevracať očami a čudovať sa, s kým si si to vôbec začala.

A vieš čo? Nebudeme to vôbec naťahovať. Pretože tvoj vzťahový problém môže mať korene práve v tom dôležitom začiatku. V tých momentoch tesne pred tým, ako začneš premýšľať o vzťahu. Vo chvíľach, kedy by ste sa mali spoznávať na viacerých úrovniach.

Lenže vy ste tak nespravili. Nechali ste sa uniesť vášňou či túžbou po tom, aby ste neboli sami. Bola si šťastím bez seba, že by si viac nemusela byť single, a tak ste do toho šli po hlave. Nedali ste si však dostatočne veľa času a priestoru na to, aby ste o sebe zistili čosi viac. Nie je to iba o výzore a o tom, aké flirty a triky na teba niekto použije.

Vzťah je o tom, že človeka spoznáš nie len z jeho dobrej, ale i tej horšej strany. Lenže ty si ešte nemala tú možnosť zažiť ho i v nepríjemných situáciách, rozprávať sa s ním detailne o súkromí či vyskúšať si, aké to je stráviť spolu celý deň. Ľudia sa nám odhaľujú postupne, nie naraz.

A toto je dôvodom, prečo veľa vzťahov tak rýchlo stroskotá. Neviaž sa hneď na niekoho, kým si nie si naozaj istá, že to má reálnu budúcnosť. Flirtovanie je jedna vec, no predstavovať každý mesiac kamoškám nového partera, to už značí, že máš s týmto veľký problém. Iba ťa to donúti myslieť si, že máš smolu, že nie si dostatočne dobrá na to, aby si spoznala lásku či budeš pôsobiť ako prelietavá žena.

A to nechceš, však?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.