Photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

Aj ty máš každé ráno pocit, že sa nedokážeš postaviť z postele? Zle spíš a po prebudení nemáš ešte dlho žiadnu energiu? Je čas napraviť to! Začať ráno pozitívne a vyštartovať do dňa nabitá motiváciou ti hneď spraví krajší deň. Nevieš ako na to?

Začni už pred spaním

Je to už tak. Ak sa chceš ráno prebudiť fit, musíš dobre spať. A aby si dobre spala, je potrebné dodržať isté zásady, ktoré ti spánok neovplyvnia. Je dôležité, aby si chodila spať pravidelne v rovnakom čase a mala tak istý režim, na ktorý si telo zvykne.

7-8 hodín spánku ti úplne postačí. Pred tým, než pôjdeš do postele, aspoň 2 hodiny nejedz, aby ti nebolo ťažko a taktiež aspoň hodinku pred spaním nepozeraj do elektroniky. Radšej si prečítaj kúsok knihy alebo si sprav beauty večer.

Voda na naštartovanie

Priznaj sa, že si to už počula 1000-krát, no aj tak si to stále do svojej rutiny nezaradila. Pohár vlažnej vody okamžite po prebudení robí s telom zázraky. Ihneď sa budeš cítiť viac fresh a tvoj metabolizbus sa rýchlejšie naštartuje.

Doplníš si tak do tela vodu, ktorú si počas spánku stratila a tak sa už nebudeš cítiť malátne. Predísť tak môžeš aj bolesti hlavy. Tak nazdravie!

Vstávať a cvičiť!

Aj teba mama budila týmto pokrikom? Netraduje sa po generáciách iba tak. Už aj starí rodičia dobre vedeli, že na poriadny štart do nového dňa je potrebné ponaťahovať sa.

Rozhýb telo, rozhýbeš aj myseľ. Či sa už dokopeš k rannej jóge, cvičeniu či dokonca behu, je len na tebe. Je jedno, na čo máš čas, no určite si nájdeš chvíľku aspoň na ranný strečing. Aj to sa ráta!

Raňajky sú základ dňa. Naozaj.

Dosť bolo výhovoriek, že nemáš čas chystať si raňajky a ak si trocha nájdeš, tak do seba hodíš, čo vidíš. Na prvé jedlo dňa si musíš vyhradiť čas. Aj keď má každý iný metabolizmus, ráno ho potrebujeme naštartovať všetci.

Vďaka raňajkám dostaneš do seba živiny, ktoré sa budú uvoľňovať do tela po celý deň, a hlavne potrebnú energiu. Jedlo by malo byť pestré a plné vlákniny, vsaď na celozrnné pečivo, šunku, vajíčko a zeleninu, alebo ak miluješ sladké, tak ovsenú kašu s ovocím.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife