instagram.com/christian_kremser/austria_paradise

Leto sa už pomaly prebúdza a sním prichádza otázka – kam na výlet? Nikdy nie je na škodu oddýchnuť si od ruchu mesta a dívať sa na život z inej perspektívy. Práve preto sa ti oplatí navštíviť vyhliadkové veže. Neboj sa prekročiť hranice, túto krásu ti ponúka susedné Rakúsko.

Donauturm

Túto vyhliadkovú vežu sa ti oplatí navštíviť kvôli faktu, že je zo všetkých najvyššia. Nachádza sa vo Viedni a sa teší na svojich budúcich zákazníkov. Už len na fotografiách vyzerá výhľad z nej famózne. Čo keby si sa o tom presvedčila na vlastnej koži?

Hallstatt Skywalk „Welterbeblick“

Ak naozaj potrebuješ oddych od vyčerpávajúceho mesta a láka ťa príroda, potom je táto vyhliadka v dedine Hallstatt pre teba ako stvorená. Ponúka ti výhľad na okolité hory, ktoré sú zaujímavé aj pre ostatných ľudí. Neboj sa vyčkať si radu. Tá scenéria a pocit naozaj stojí za to.

Uhrturm

Známa hodinová veža sa nachádza v meste Graz. Hoci vyzerá odlišne od predchádzajúcich vyhliadok, svojim návštevníkom ponúka skvelý zážitok. Pohľad z nej pôsobí, ako by ti celé mesto ležalo na dlani.

View this post on Instagram

Uhrturm, la torre dell'orologio di Graz. ⠀ Speciale per mille ragioni. La più evidente è la vista che si gode dal bastione sul centro della città e sui tipici tetti dalle tegole arancio/marroni, segno che ne certifica "l'anzianità"; anche il quadrante ha una sua storia, visto che le lancette delle ore sono più lunghe di quelle dei minuti… sapete il perché? 😜⠀ *⠀⠀ *⠀⠀ *⠀ #steiermark #austria_memories #igersaustria #austriaAT #ig_austria #visitgraz #visitsteiermark #365austria #discoveraustria #travelaustria #weloveaustria #austriatrip #loves_austria #feelaustria #austria #beautifulaustria #visitaustria #styria #visitstyria #oesterreich #igerssteiermark #igersgraz #igersstyria #stadtgraz #wirliebengraz #myaustria #weroamaustria #uhrturm #discovergraz #graz

A post shared by *Be Right Back – Travel Blog (@berightbackit) on

Aussichtsturm Pyramidenkogel

Posledná vyhliadková veža sa nachádza v obci Keutschach am See. Svojim návštevníkom ponúka tristošesťdesiat stupňovú panorámu. Je vysoká 120 metrov a na jej vrch sa môžeš dostať schodmi alebo výťahom. Vo svojom vnútri ukrýva aj šmykľavku, a tak nemusí ísť iba o nudné šliapanie nahor. Jej tvorcovia mysleli na všetko a takto impozantne vyzerá v noci:

View this post on Instagram

Aussichtsturm am Pyramidenkogel beim Wörthersee 🗼 Diese Fotos stammen aus 2013, der 100 Meter hohe Aussichtsturm wurde damals neu eröffnet. War ein cooles Erlebnis oben! Abenteuerlustige Besucher können über eine rundum geschlossene Edelstahlrutsche nach unten rutschen. Weitere Fotos folgen morgen. 😁 Carinthia: View tower (100 metres hight) near the lake Wörthersee. 😄 Carinthie: Tour panoramique (100 mètres hauteur) à côté du lac Wörthersee. 🤗 . . #turm #aussichtsturm #aussichtspunkt #aussicht #tower #view #views #tour #vue #lavue #kärnten #wörthersee #urlaub #ausflugmitkindern #stayhome #bleibtzuhause #ausflugsziel #ausflugstipp #holiday #holidays #vacances #vacance #vacancesenfamille

A post shared by Anna-Sophie Chilla (@annasophie_chilla) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife