Aj tebe občas napadne, že zrejme nemáš ľudí v láske? Že radšej si sama, ako sa pozerať na konanie, ktoré občas nechápeš? A koľkokrát si už prekrúcala očami, keď niekto vyslovil veci, ktoré ti hlava neberie? Neboj sa, nie si sama.

Možno ti to je jedno a možno si už o sebe váhala a premýšľala, či si zlý človek, ak máš o iných ľuďoch nie príliš dobrú mienku. Upokojím ťa hneď na začiatku. Nie si preto zlá osoba a vôbec nie sama, kto má takého myšlienky. Vlastne, je úplne normálne mať občas pocit, že ostatní nezapadajú do tvojej predstavy „normálnych“ ľudí.

Samozrejme, niekedy za to môže tvoja nálada, ktorá v danom momente nie je na tom najlepšie. Často to však býva práve vtedy, ak sa ocitneš v spoločenskom kruhu, ktorý v skutočnosti nie je pre teba ten pravý.

Stáva sa to častejšie, ako si myslíš. Nevychádzala si so spolužiakmi na škole? Nuž, ty si si ich nevybrala. Jednoducho si s nimi musela tráviť čas. Čím si staršia a slobodnejšia, tým lepšiu voľbu môžeš spraviť. Ak ťa nebaví chodiť na kurz, ktorý vybrala kamoška, tak tam nechoď. Aj tak tým ľuďom nerozumieš. Ak tvoja práca nerobí tvojej psychike dobre, pretože máš pocit, že kolegovia sú mimo, odíď. Nikto ťa nikde nebude držať.

V skutočnosti je naozaj ľahké spraviť ten prvý krok. Jednoducho vstať a odísť od ľudí, ktorých nemáš rada. No a čo. Nemusíš vychádzať so všetkými! Stačí, že budeš mať pri sebe len pár takých, ktorí z teba nebudú vysávať energiu. Kto povedal, že sa musíme mať všetci radi? Keď ti niekto nie je sympatický, tak nie je. Je to úplne v pohode. Ver, že aj nad tebou niekto gúľa očami. Nemusíš ho mať rada, no neznamená to, že je to zlý človek.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.