instagram.com/petush.nasklee

Petru Dzvoníkovú alias Nasklee ti určite nemusíte predstavovať. Ak si zmeškala rozhovor, ktorý sme s ňou nedávno robili, určite to naprav a prečítaj si ho. Hovorila o dôležitých veciach a aj o tom, čím si v živote prešla.

Ak ju sleduješ pravidelne, určite dobre vieš, že jej život nebol jednoduchý a musela sa vyrovnať so zneužitím. Pred pár rokmi sa preto rozhodla vyhľadať pomoc psychológa a bolo to jej najlepšie rozhodnutie. Veľa ľudí si stále myslí, že je hanba, ak vyhľadáš odbornú pomoc. Mala by si však vedieť, že to tak nie je.

Už rok sa pasujeme s epidémiou, ktorá sa veľmi podpísala na našich životoch. Veľa mladých ľudí priznalo, že majú problémy a čoraz častejšie sa u nich objavujú stavy depresie a úzkosti. Naše celkové psychické zdravie sa zhoršuje každým dňom. Ak máš tiež podobný problém a máš pocit, že už nevládzeš, neboj sa požiadať o pomoc.

Peťa vo svojom príspevku na Instagrame priznala, že aj ona opäť vyhľadala pomoc psychológa. „Je super mať kamarátov, alebo rodinu, s ktorými sa o tých veciach dá porozprávať, ale odborník je odborník. Viem, že tú hodinu je tam len a len pre mňa a to očividne momentálne najviac potrebujem. Aby tu bol niekto niekedy len pre mňa, okrem mňa samej.

Lebo je super byť človekom, ktorý sa vie spoľahnúť sám na seba, ktorý vie byť oporou sám sebe, ale aj takí ľudia si niekedy potrebujú vydýchnuť a môcť sa z času na čas bez strachu a výčitiek oprieť aj o niekoho iného, dovoliť si byť zraniteľní,“ zdôverila sa Petra.

Na záver odkázala svojim fanúšikom, aby sa nebáli požiadať o pomoc. „Prosím, ak sa cítite osamelo, nepokojne, nesvoji, nehanbite sa požiadať o pomoc. Ak neviete, kde začať, napríklad také @ipcko je tu pre vás k dispozícii vždy,“ dodala na záver.

IPčko je občianske združenie, ktoré na svojej stránke ponúka chatovú alebo e-mailovú poradňu. Anonymne, online a bezplatne. Ak sa bojíš vyhľadať pomoc psychológa a nechceš, aby sa o tvojich problémoch dozvedeli tvoji blízki, obráť sa aspoň na nich. Pracovníci sú tu pre teba nonstop a určite ťa nebudú ignorovať, vypočujú ťa a pomôžu ti. Je dôležité, aby sme sa o svoje psychické zdravie starali.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News