Niekedy sa dostaneme do takých problémov, že máme pocit, ako by sme sa ocitli na úplnom dne. Ako sa dá z neho dostať? Zaručený návod na to, ako začať žiť od nuly, síce neexistuje, no máme pre teba aspoň zopár tipov a rád, ktoré ti môžu pomôcť. Každému sa totiž hodí niečo iné. 

Nehraj sa na obeť

Nebuď neustále pesimistická a netvár sa tak, že proti tebe stojí celý vesmír. Ak sa budeš hrať na obeť a hlavne si budeš myslieť, že ňou naozaj si, len ťažko v sebe nájdeš silu pokračovať.

Je ľahšie zhadzovať vinu na niekoho iného a vyhovárať sa na to, že ty si neurobila nič zlé. Nejakým spôsobom si sa ale ocitla tam, kde si, preto by si mala prevziať zodpovednosť za svoje činy.

Pouč sa z minulých chýb

Nadviažeme na predošlý bod. Keď prijmeš zodpovednosť za to, čo si urobila, pouč sa z toho, aby sa to v budúcnosti viac neopakovalo. Určite by si nechcela, aby sa niečo takéto znovu udialo.

Porozmýšľaj nad tým, čo si spravila zle a čo by sa dalo urobiť inak, aby si predišla takýmto problémom.

Začni s maličkosťami

Nesnaž sa zaradiť presne do toho kolobehu, z ktorého si vypadla, no choď na to pekne pomaly. Začni riešiť každodenné maličkosti a postupne na seba nabaľuj viac informácií a povinností. Ak by si sa do všetkého vrhla strmhlav, mohlo by toho byť na teba priveľa.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.