Život so sebou občas prináša chvíle, ktoré by sme radšej vymazali. Tak ako máme šťastné obdobia, sú tu aj tie smutné. Ak sa práve v jednom takom nachádzaš, nestrácaj nádej, cez všetko sa dá preniesť! Ako na to? Drž sa týchto 4 rád, a všetko bude lepšie skôr, ako si myslíš. 

Vezmi si poučenie

Všetky veci, ktoré sa nám dejú sa zrejme dejú z určitého dôvodu. Osud, náhoda, karma, vesmír, … každý si to môže vysvetliť po svojom. Prečo sa ti momentálne nedarí? Prečo sa ti práve teraz dejú nepríjemné veci? Popremýšľaj nad tým, a možno to sama zistíš. A ak nie, ver, že ťa táto situácia niekam posunie a raz si uvedomíš, že aj takéto obdobie ti do života niečo dalo.

Mysli pozitívne

Že po búrke vždy výjde slnko sa nehovorí len tak. Život prináša rôzne obdobia, a aj keby sme veľmi chceli, nemože byť všetko a vždy len dokonalé. Takže aj keď máš možno pocit, že je k tebe život zlý, maj na pamäti, že to takto neostane a je to len obdobie, ktoré určite prekonáš! Ako sa hovorí, na každú jednu slzu je tu dvakrát toľko smiechu.

Chvíľa relaxu

Neustále premýšľanie a trápenie sa ťa nikam neposunie. Potrebuješ si oddýchnuť nie len fyzicky, ale najmä psychicky. Vyčistiť hlavu a vydýchnuť si. To dokážeš len vtedy, ak si spravíš čas len pre seba. Vypni si sociálne siete, a venuj si víkend relaxu. Choď sa poprechádzať do prírody alebo si nájdi aktivitu, pri ktorej si tvoja myseľ oddýchne. Nerieš nič, iba si užívaj chvíľu bez povinností.

Správni ľudia

V čase, keď sa cítiš na dne nie je nič lepšie, ako byť obklopená ľuďmi, ktorí ťa majú radi a na ktorých sa môžeš spoľahnúť. Minimálne v tom, že tu pre teba budú vtedy, keď sa potrebuješ vyrozprávať. Ak takých vo svojom okolí máš, uvedom si, že aj to je šťastie.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.