Tvoje srdce to možno cíti už dlhšie, no tvoj rozum si stále nechce pripustiť, že niečo s tvojím vzťahom nie je úplne v poriadku. Už to ani zďaleka nie je taká krásne ako bolo na začiatku? Začali ste sa od seba vzďaľovať, netrávte spolu toľko času a slová ľúbim ťa si z jeho úst nepočula už celú večnosť?

Pred skutočnosťou, že váš vzťah stroskotáva a blíži sa ku koncu, by si si nemala zakrývať oči. Radšej sa postav tvárou v tvár pravde a priznaj si, že by ste mali ísť od seba, inak sa budeš len zbytočne trápiť. Ak si stále nie si istá, na čom si, spísali sme pre teba jasné znaky toho, že váš vzťah pomaly, ale čoskoro končí.

zdroj: Photo by Vera Arsic from Pexels

Ako zistíš, že tvoj vzťah stroskotáva?

1. Ste spolu len vtedy, keď to vyhovuje jemu a keď sa ozveš ty, zrazu má nejaké neodkladné povinnosti? Ak sa to stane raz, budiš, no ak sa to opakuje pravidelne, niečo nie je v poriadku.

2. To isté platí aj o volaní či písaní. Snažíš sa mu ozvať celý deň, no on nereaguje? A zrazu sa ozve a tvári sa, že sa nič nestalo, prípadne si vymýšľa lacné výhovorky?

3. Stratila sa iskra z vášho vzťahu a už vôbec necítiš motýliky v bruchu. Dokonca ste sa prestali mojkať, objímať, bozkávať a ani v posteli vám to veľmi neklape.

4. Partner začína spochybňovať všetko čo robíš, vyčíta ti aj úplné maličkosti.

5. Vôbec sa nerozprávate tak, ako kedysi. Nespýta sa ťa, aký si mala deň, či nepotrebuješ s niečím pomôcť a celkovo stratil záujem o tvoju osobu.

6. Čoraz viac času trávi osamote alebo s kamarátmi a nezaujíma ho, že ty ostaneš sama.

7. Tlačí ťa do toho, aby si sa zmenila, aj keď mu všetko doteraz vyhovovalo a mal ťa rád takú, aká si.

8. Začal sa k tebe správať arogantne, vysmieva sa ti alebo hľadá dôvody na hádky.

9. Nemáš viac pocit, že by si sa na neho mohla spoľahnúť. Aj keď mu vopred niečo povieš, aby urobil alebo aby s tebou niekam išiel, na plány zabudne a ani sa neospravedlní.

10. Ani nepamätáš, kedy pre teba pripravil nejaké prekvapenie, kúpil ti darček alebo ti povedal milujem ťa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.