instagram/allisonbickerstaff

Poznáš to – dáš si jednu kocku čokolády, no keď ju zješ, túžiš po ďalšej a ďalšej. Brániš sa chrumkám či sladkostiam, no keď jednu ochutnáš, nezastavíš sa a zješ celý balík počas jedného večera.

Ak máš neustále chuť na sladké a slané potraviny, dá sa s tým niečo robiť! Zameraj sa na podstatné faktory a konečne schudneš.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Jedz kvalitné potraviny bohaté na vitamíny a minerály

Ak máš (niekedy) nezastaviteľné chute na čokoládu, alebo niečo slané, určite ti chýbajú vitamíny a iné živiny, ktoré zanedbávaš. Samozrejme, môže ísť aj o PMS, no veríme, že tieto chute vieš odlíšiť. Keď máš teda náladu „niečo by som si dala, ale neviem čo“, zameraj sa na tieto potraviny: brokolica, listová zelenina, orechy, sójové mäso, slovenské ovocie a v neposlednom rade môžeš vyskúšať horkú čokoládu. Aby si chutiam na sladké veci predchádzala, môžeš si pridávať do jogurtu lyžičku škorice. Tá vyrovnáva hladinu cukru v krvi.

Jedz dostatočne veľké porcie jedla

Druhým faktorom, ktorý ovplyvňuje tvoje chute, môže byť veľkosť porcie. Ak papáš príliš málo s cieľom schudnúť, možno to vydržíš pár týždňov, no z dlhodobého hľadiska to nie je správne. Môžu sa ti prihodiť vážne veci a okrem nich môžeš pociťovať chute na všetky nezdravé veci. Potom jednu ochutnáš a nezastavíš sa. Snaž sa preto jesť dostatočne veľa, aby si mala na tanieri sacharidy, bielkoviny a tuky, no zároveň tak, aby si sa neprejedla, no bola iba najedená. Stráž si najmä dostatočný príjem bielkovín, pretože aj vďaka nim budeš mať menšie chute jesť sladké a slané potraviny.

Spi minimálne 7-8 hodín

Niektoré štatistiky uvádzajú, že ľudia, ktorí spia dlhšie, majú menšie chute, než tí ľudia, ktorí so spánkom „hazardujú“. Odporúčaná doba spánku pre dospelého človeka je minimálne 7 hodín. Počas tejto doby sa tvoje telo perfektne zregeneruje. Spánok taktiež pozitívne ovplyvňuje tvoje chudnutie, pretože čím viac spíš, tým menej ješ 🙂 .

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness