Raz za čas má každá z nás náladu, kedy sa nám nič nechce, sme smutné a jediné, na čo máme chuť, je zaliezť pod deku a pozrieť si film, pri ktorom si vyplačeme oči. Na tom predsa nie je nič zlé. Ešte šťastie, že existujú desiatky filmov, pri ktorých vreckovky naozaj budeme potrebovať.

Každá sme iná a to, čo dojme jednu, nemusí zároveň aj druhú. Tieto filmy som vyberala na základe vlastnej skúsenosti a pri niektorých som preplakala naozaj takmer celý čas. Všetky stoja určite za pozretie a niektoré ťa bude baviť sledovať aj viackrát dookola.

Miss You Already (Už teraz mi chýbaš)

Milly a Jess boli dlhé roky najlepšími priateľkami. Jess sa dlhé roky pokúšala otehotnieť, až sa jej to konečne podarilo. Keď sa s radostnou novinkou chcela pochváliť svojej priateľke, tá pre ňu mala tiež nové správy, no ani zďaleka nie také radostné. Bola jej diagnostikovaná rakovina. Obe teraz stoja pred ťažkou skúškou, ktorá preverí ich priateľstvo. Ako sa môže jedna tešiť z príchodu bábätka, keď tá druhá umiera?

A Star Is Born (Zrodila sa hviezda)

Ruku hore, ktorej pri záverečnej skladbe nevyšla aspoň jedna slza? Dojímavý záver filmu doplnený skvelým spevom Lady Gaga ťa priam donúti vziať vreckovku.

Hachi: A Dog´s Tale (Hačikó: Príbeh psa)

Neexistuje hádam nikto, kto by nepoznal príbeh Hačika. Pes, ktorý každý deň čaká svojho pána, kým príde z roboty. Až do jedného dňa, kedy náhle odíde, no ani to ho nezastaví pred tým, aby na neho vyčkával dlhé roky.

Wonder (Obyčajná tvár)

Veľmi pekný rodinný film o malom chlapcovi, ktorý má kvôli chorobe zdeformovanú tvár a odváži sa konečne navštevovať školu, kde sa musí popasovať s rôznymi problémami.

The Fault in Our Stars (Na vine sú hviezdy)

Film Na vine sú hviezdy bol povinnou jazdou každej tínedžerky. Hazel a Gus sa stretli na stretnutí podpornej skupiny pre boj s rakovinou. Z priateľstva sa neskôr vyvinula láska a už vopred je jasné, že so smutným koncom.

The Notebook (Zápisník jednej lásky)

Typický romantický príbeh, ktorý milujú milióny žien po celom svete. Milovali sa, potom sa odlúčili, no čas ich opäť spojil dohromady. Prežila aj ich láska?

Marley & Me (Marley a ja)

Filmy so psami bývajú vždy veľmi krásne a poriadne vplývajú na našu emocionálnu stránku. Príbeh o tom, že pes je naozaj najlepším priateľom človeka a jeho odchod naozaj veľmi bolí.

Me Before You (Predtým, ako som ťa spoznala)

Will po nehode ostal na vozíčku a nechce už viac žiť na tomto svete. No zrazu mu to života vtrhne Louise a zmení životy ich obidvoch.

Dear John (Milý John)

John slúži v armáde a po nádhernom lete, kedy sa spoznal so Savannah, musí odísť preč. Ich láska bola spočiatku ale taká silná, že zvládali aj vzťah na diaľku a komunikovali len prostredníctvom listov. Dokedy ale takéto odlúčenie skutočne vydržia?

A Dog´s Purpose (Psia duša)

Rovnako ako aj film Marley a ja, aj Psia duša zachytáva priateľstvo medzi psom a človekom. Keď my tieto filmy so psíkmi tak veľmi milujeme.

A Walk to Remember (Nezabudnuteľná cesta)

Na prvý pohľad dvaja úplne odlišní ľudia, pri ktorých platí, že protiklady sa priťahujú. Vznikne medzi nimi láska, ktorá oboch dokáže poriadne zmeniť.

Titanic

Mohol by tento film vôbec chýbať v takomto rebríčku? Určite nie. Aj keď ho vidíme po x-krát, vždy nám vypadne aspoň jedna slzička pri tej najznámejšej scéne.

Seven Pounds (7 životov)

Veľmi zaujímavý film s ešte krajším posolstvom. Nečakaj žiadnu komédiu, práve naopak. No tento film by si mali pozrieť naozaj všetci. Hlavný hrdina chce svoje hriechy odčiniť tým, že pomôže siedmim iným ľuďom. Až kým sa nezamiluje do jednej ženy, ktorá zmení aj jeho život.

Schindler´s List (Schindlerov zoznam)

Nemilosrdná dráma o holokauste, ktorá je založená na skutočných udalostiach. Film získal niekoľko ocenení a je držiteľom siedmich Oscarov.

The Green Mile (Zelená míľa)

Spolu s predchádzajúcim filmom patria k najobľúbenejším a najlepšie hodnoteným filmom vôbec. Príbeh z väzenského prostredia, kde sa nachádza chodba natretá na zeleno, označovaná zelenou míľou. Ide o cestu, na ktorej konci väzňov čaká smrť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.