Poznáš ženu, ktorá by bola spokojná so svojimi vlasmi? Lebo ja, úprimne, nie. Ak má rovné vlasy, chcela by kučeravé, ak ich má husté, chcela by redšie a tak ďalej. Tie z vás, ktoré majú problém s jemnými a riedkymi vlasmi, by ste zase chceli krásnu hrivu plnú objemu, všakže?

Aké šťastie, že existuje niekoľko trikov, ktoré ti pomôžu, aby tvoje vlasy nevyzerali spľasnuto a bez života. Tvojím najlepším kamarátom by mal byť suchý šampón, ktorý nepomáha len na mastné vlasy. Vlasy si prestriekaj suchým šampónom (alebo použi sypký), nechaj chvíľku pôsobiť a jemne rozčeš vlasy. Ak si blondínka, namiesto suchého šampónu môžeš dokonca vyskúšať detský púder, ktorý niekedy funguje ešte lepšie.

Na vytvorenie väčšieho objemu ti môže poslúžiť aj obyčajný očný tieň alebo púder. Dôležité je zvoliť odtieň čo najviac podobný tvojim vlasom. Následne si tieň nanes na cestičku vytvorenú vo vlasoch a uvidíš, že na pohľad budú vyzerať objemnejšie.

Pomôcť ti tiež môže taká maličkosť, akou je učesanie si vlasov na opačnú stranu, než si bežne zvyknutá. Ak nosíš vlasy stále len na jednu stranu, zvyknú si na to a môžu časom pôsobiť spľasnuto. Ak si ale cestičku urobíš na druhej strane, tvoje vlasy nadobudnú objem. Možno budú trochu nepoddajné, tak si môžeš pomôcť lakom na vlasy. Čím častejšie ale budeš strany striedať, tým budeš mať menší problém skrotiť ich.

Dobré je tiež nechať vlasy po umytí uschnúť prirodzene a učesať si ich až po uschnutí. Ak si ich potrebuješ usušiť rýchlo, použi tužidlo a vyfénuj si ich v predklone. S tužidlom alebo lakom na vlasy to ale nepreháňaj, aby si si vlasy zbytočne nezaťažila. A ak potrebuješ rýchly objem, pomôcť môže aj tupírovanie. Natupíruj si vlasy, a potom ich jemne začeš.

Vhodným účesom sú aj vlny a kučery, vďaka ktorým nadobudnú vlasy väčší objem. Ak sa chceš inšpirovať ďalšími tipmi na účes, pozri si nasledovné videá, kde nájdeš úplne jednoduché a rýchle účesy, ktoré si zvládneš urobiť určite aj sama.

Účesy na zväčšenie objemu pre jemné vlasy

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.