youtube.com/123 GO!

Prednedávnom sme ti priniesli článok o fast fashion a o tom, ako by sme mali obmedziť nakupovanie vo veľkých reťazcoch s oblečením. Namiesto toho by sme mali svoje staré kúsky využiť čo najviac a namiesto vyhodenia by si ich mohla skúsiť zrecyklovať. Niekedy aj z obyčajného rozťahaného trička môže vzniknúť nový štýlový kúsok, ktorý ti budú určite aj kamošky závidieť.

Prvým a dôležitým krokom je vytriedenie svojho šatníka. Určite aj ten tvoj praská vo švíkoch a nachádzajú sa tam veci, ktoré si si odkladala na horšie časy alebo ktorých si sa nevedela vzdať, aj napriek tomu, že ti už nesedia. Aké oblečenie sa na tejto kope nachádza? Rozťahané tričko, oversize mikina alebo fádne rifle? Zo všetkého vieš vyčarovať niečo nové a in.

A nemusíš byť dokonca ani veľmi zdatná šička alebo kreatívna duša, na niektoré kúsky ti postačia obyčajné nožnice. Pripravili sme pre teba hneď niekoľko video návodov, v ktorých nájdeš desiatky tipov na štýlovú recykláciu svojho oblečenia. Pusti sa do toho a pošli nám fotku, či sa ti to podarilo.

Ako si zo starého oblečenia vyrobiť nové fashion kúsky?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife