Čerstvá dvojnásobná mamička Mary Bartalos sa popri dvoch synčekoch nenudí a neustále vymýšľa niečo nové. S manželom Adriánom vymyslela novinku, do ktorej chcú zapojiť čo najviac ľudí.

Adrián na svojom Instagrame zdieľal, že sa s Mary rozhodli vytvoriť knižný klub, aby zvýšili povedomie o knihách a predovšetkým o klasickej literatúre. Je pravda, že čoraz viac mladých ľudí prestáva čítať knihy a v povinnej literatúre v škole vidia postrach. A pritom ide o tak krásne diela.

„Oznam pre všetkých nadšencov kníh a taktiež všetkých, ktorí by chceli s knihami začať, ale nevedia sa k tomu dokopať! Obaja s Mary sme totiž veľkými fanúšikmi klasickej literatúry a veríme, že tieto knihy nám okrem pôžitku prinášajú do života aj mnoho múdrosti, inšpirácie, morálnych posolstiev a životných lekcií.

No keďže každý z nás je jedinečný a dokáže vnímať príbehy z rôznych perspektív, sme tiež presvedčení, že tieto diela majú potenciál ešte väčšieho prínosu a obohatenia, ak by sme ich čítali a neskôr rozoberali s väčšou skupinou podobne zmýšľajúcich ľudí. A tak vznikol nápad vytvorenia nášho online BookClubu, ktorého súčasťou môže byť ktokoľvek z vás,“ prezradil Adrián svojim fanúšikom.

A ako by mal tento knižný klub prebiehať? Zapojiť sa môžeš aj ty, ak budeš mať záujem, stačí Adriánovi alebo Mary napísať správu na Instagrame. Manželia spolu s fanúšikmi vytvoria skupinu, kde každý člen bude môcť zdieľať svoje myšlienky a názory.

Vždy sa vyberie jedna konkrétna kniha z klasickej literatúry, ktorú budú čítať všetci členovia naraz a následne sa o nej v online diskusii porozprávajú. Nemusíš sa obávať, že by si na knihu nemala čas. Za jeden deň úplne stačí, ak si nájdeš 10 minút na čítanie. A tie si určite nájdeš.

Ide o výborný nápad, ktorý si zaslúži, aby sa dostal k čo najviac ľuďom, ktorí by mali o podobnú aktivitu záujem.

A čo ty? Pridala by si sa do takéhoto Book Clubu? 

Zdroj: Instagram/adrian.bartalos

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.