Zaslúži si druhú šancu

Ghosting je novodobý trend vo vzťahoch, ktorý sa objavuje čoraz častejšie. Píšete si, no on sa zrazu prestane ozývať. Ty nevieš, či by si mu mala napísať alebo či si vôbec zaslúži druhú šancu. Ako by si sa mala v takejto situácii zachovať?

Samozrejme, že každý prípad je unikátny a neexistuje jedno správne či nesprávne riešenie. Ak sa dostaneš do situácie, že ti zrazu prestane odpisovať, hlavne nepanikár. Nemôžeš ho okamžite zahltiť desiatkami správ a písať mu každú hodinu. Ak ti neodpíše na jednu správu, je dosť možné, že neodpíše ani na tie ďalšie.

Takže ak nechceš pôsobiť ako nejaká naivka a stíhačka v jednej osobe, radšej sa mu zbytočne neozývaj. Možno ťa testuje, či nebudeš robiť paniku a scény a len by si tak potvrdila jeho predpoklady.

Ak by si mu chcela predsa len napísať, dobre zvoľ slová, ktoré použiješ. Môžeš mu napísať, ako veľmi ťa sklamal a že tým uzatváraš túto kapitolu vo svojom živote. Rozlúč sa s ním a popraj mu v živote všetko dobré.

Žena s mobilom posiela správy
zdroj: Unsplash/Sam Battaglieri

V žiadnom prípade mu nedávaj nádeje, že ak sa ozve, všetko bude ako predtým. Musíš v sebe nájsť dostatok sily a sebavedomia, aby si niečo takéto urobila, pretože nemôžeš dovoliť žiadnemu mužovi, aby sa s tebou takto zahrával.

Zaslúži si druhú šancu?

Ťažko povedať. Väčšina žien by ti povedala, že asi nie a my sa tiež prikláňame k tejto možnosti. Ak bol niečo takéto schopné urobiť, nemôžeš sa na neho veľmi spoliehať a vždy budeš žiť v neistote, či niečo takéto neurobí znovu.

Aj keď sa ti bude ospravedlňovať a dušovať, že sa to nebude opakovať, nikdy nemôžeš vedieť, či naozaj hovorí pravdu. O druhej šanci môžeš premýšľať jedine vtedy, ak ti dá nejaký pádny dôvod a dôkaz na to, prečo sa tak zachoval.

Na druhej strane každý človek môže urobiť chybu. Ak mu druhú šancu chceš dať, urob to, no buď opatrná. Vzťah s takýmito mužmi je veľmi neistý a je vysoká pravdepodobnosť, že sa zase len popáliš a sklameš. A to by si určite nechcela.

V našom kvíze môžeš zistiť dôvod, prečo ťa ghostol a taktiež ti odporúčame prečítať 5 vecí, ktoré by si nemala robiť, ak sa ti niekto takto prestal ozývať. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating