Určite poznáš tento scenár či už si z Bratislavy, alebo sa ti tam konečne podarilo prísť na výlet: Ideš von s kamarátkami a celé natešené sa vyberiete do tej známej kaviarne/reštaurácie, aby ste si mohli konečne pridať fotku, že ste tam boli aj vy. A čuduj sa svete, ako rýchlo ste prišli, tak rýchlo ste aj odišli, pretože tam nebolo jednej voľnej stoličky. A tu nastáva situácia, kedy si povieš – Čo teraz?.

No teraz sme tu našťastie my, a prinášame ti päť tipov, kam ísť v Bratislave. Nemyslíme tým síce tie známe kaviarne a reštaurácie plné turistov a domácich, práve naopak. Síce sú tieto miesta menšie a ešte stále nie-až-tak-veľmi-populárne, no môžeme ti zaručiť príjemné prostredie a gastronomický orgazmus.

1. Žufaňa bistro

Došli ti aj posledné cereálie, nestihla si skočiť do obchodu a prídu ťa pozrieť rodičia? Nepanikár. Jednoducho sa na nich usmej, povedz im aby sa ani nevyzúvali a vezmi ich na skvelé raňajky ako od mamky. A to myslíme naozaj. V tomto bistre zariadenom v retro štýle 60 – 70 rokov minulého storočia, a domácou kuchyňou, sa tak naozaj budete cítiť.

Žufani nájdeš tradičnú kuchyňu líznutu súčasnými trendmi, no držia sa hlavne receptov od „starých mám“, vždy pripravovaných z čerstvých surovín. Na svoje si tu prídeš, aj ak si raňajkový hipster, obedový mäsožrút, vegán či vegetarián.

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok : 7:00 – 19:00
Sobota : 8:00 – 15:00
Nedeľa : 9:00 – 15:00

POZOR! Cez víkend si treba rezervovať stôl
Toto skvelé raňajkové bistro, nájdeš na Dulovom námestí 4 v Bratislave, a sledovať ich môžeš tu.

 

2. Korzo reštaurácia

Máš chuť na gastronomické nebíčko v ústach s príjemným prostredím a pravdaže, účtom, kvôli ktorému nemusíš predávať obličku? Potom je Korzo tou správnou voľbou. Hoci ťa jeho lokalita môže v prvom rade trocha viac odrádzať, riaď sa heslom- nesúď knihu podľa obalu. Táto reštaurácia sa nachádza v srdci hlavného mesta- roh hotela Carlton, odkiaľ máš priamy výhľad na starú budovu divadla a Slovenskú Filharmóniu, s výhľadom na život v meste. V lete si môžeš posedieť na terase.

Perfektná poloha v strede mesta, z Korza robí vhodné miesto na pracovné stretnutia, pričom veľkým bonusom je oddelená fajčiarska aj nefajčiarska zóna.  Korzo, samo o sebe na svojej stránke píše:  „V našej reštaurácií kladieme hlavný dôraz na kvalitné a čerstvé suroviny. Tie sú totiž základom každého dobrého jedla. Okrem tradičnej kuchyne nášho kraja u nás nájdete výber domácich cestovín, šalátov, rizot, či mäsových jedál z grilu. V jednoduchosti je krása aj chuť.“.

Otváracie hodiny:
Pondelok – Štvrtok : 8:00 – 23:00
Piatok : 8:00 – 00:00
Sobota : 11:00 – 00:00
Nedeľa: Zatvorené

Ako sme už spomínali, túto noblesu s nízkymi cenami nájdeš na Hviezdoslavovom námestí 3 v Bratislave, a sledovať ich môžeš tu.

 

3. Pán Cakes

Asi nikto nepozná človeka, čo by nemiloval palacinky. Či už sladké, slané, no nájdu sa aj jedinci, čo ich jedia čisté. Jedným z obľúbených miest, kde si v Bratislave môžeš dať palacinky, je Pán Cakes. Na tomto mieste, sa podarilo nájsť tú tenkú harmóniu medzi experimentovaním a palacinkami ala stará mama. Okrem klasiky ako sú palacinky s nutellou či džemom, tu nájdeš aj tie menej tradičné varianty, napríklad snickers či s gaštanovým pyré. Veľmi populárne sú aj slané príchute, kde nájdeš klasicky bryndzu. No aj tu sa nájdu tie experimentálne varinaty a to v podobe palaciniek s tuniakom či syrové so schwarzwaldskou šunkou.

Výhodou je to, že Pán Cakes nezabúda ani na bezlepkových a bezlaktózových zákazníkov, ktorým spravia palacinky z ryžovo-pohankového cesta s bezlaktozovým mliekom. No nie je to iba o palacinkách. Okrem nich tu nájdeš aj ponuku koláčov a croissantov či dokonca polievky na obed. Môžeš si tu dať aj kvalitnú taliansku kávu Carraro, milkshake, limonádu či dokonca víno.

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok : 7:30 – 21:30
Sobota : 9:00 – 21:00
Nedeľa : 9:00 – 21:00

Túto útulnú malú palacinkáreň nájdeš na Suchom mýte 4 v Bratislave, a sledovať ich môžeš tu.

 

4. U Dobrožrúta

Táto alternatívna pekárnička nie je skvelá hlavne kvôli ich filozofii zero waste, no tiež je to miesto s nulovým odpadom. Okrem bezlepkového kvaskového pečiva vynikajúcej chuti, tu nájdeš aj rôzne potraviny len tak na váhu. Vieš si tu kúpiť ekologické užitočné veci do domácnosti, ako napríklad ekologicky prací prostriedok, mydlo, drevenú kefku, bezlepkové pečivo, kávu, ale aj niektoré zdravé potraviny, napríklad z obchodu Bezodpadu.

Predovšetkým tu však kúpiš vlastnoručne pečený kváskový chlieb či bezlepkové žemle a koláče od výmyslu sveta. Či už máš chuť na muffiny, keksíky, torty či kváskové moravské koláčiky, neodídeš na prázdno. Veľkým plusom tejto predajne je fakt, že predávajú len veci balené v ekoobaloch, sami recyklujú a kompostujú a suroviny nenakupujú vo veľkoobchode.
Ďalšou výhodou je parkovisko hneď cez cestu.

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok : 8:00 – 19:00
Sobota : 9:00 – 15:00
Nedeľa : Zatvorené

U Dobrožrúta nájdeš na Radlinského 27 v Bratislave, a sledovať ich môžeš tu.

 

5. Micho Gusto

Ak hľadáš miesto, ktoré ma príjemné prostredie na pokec s kamarátkami pri káve alebo dobrom víne a chceš si pri tom aj niečo chutné zobnúť, čo tak skúsiť Micho Gusto? Štýlová reštaurácia s duchom Španielska, ktorá je jedným z najobľúbenejších tapas barov v Bratislave, kde je kuchyňa súčasťou priestoru a zákazníci vidia celý proces prípravy. Tapas je španielsky spôsob stolovania založený na malých porciách, ale zato veľkej rôznorodosti. Väčšinu základných surovín ako olivy, syry, šunky a víno odoberá Micho Gusto priamo zo Španielska. Ostatné suroviny sa snažia nakupovať čo najviac od slovenských dodávateľov. Kvalita ingrediencií je na prvom mieste, no ceny nie sú premrštené. Okrem klasických tapas tu nájdeš aj domáce koláče, či polievky.

Otváracie hodiny:
Pondelok : 15:00 – 22:00
Utorok – Piatok : 8:00 – 23:00
Sobota – Nedeľa: 10:00 – 23:00

Ak máš teda chuť skočiť si na nejaký ten Tapas, nájdeš ich na Dubovej v  Petržalke, a sledovať ich môžeš tu.

 

No čo, ešte stále nevieš kam ísť, keď je v tvojom obľúbenom podniku plno?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.