Unsplash/Charly Pn

Sto ľudí, sto chutí. Sama dobre vieš, že nemusíš mať rada každého človeka, ktorého stretneš alebo ktorého ti niekto iný predstaví. Je to úplne normálne. Každý človek je jedinečný a má určité typy ľudí, s ktorými si rozumie. Čo však robiť v prípade, ak takáto nezhoda nastala medzi priateľom a tvojimi rodičmi? Existuje z toho vôbec cesta von?

Nie nadarmo existuje množstvo vtipov o nepríjemných svokrách. Ruku na srdce, naše mamy niekedy dokážu byť naozaj hrozné a pri jednaní s našimi partnermi ich doslova nespoznávame. Máme pre teba 5 tipov, ako sa zachovať v prípade, ak rodičom niečo prekáža na tvojom priateľovi a nahovárajú ťa, aby si tento vzťah ukončila.

Nedrž to pred nimi v tajnosti

Najhoršie, čo môžeš urobiť je, že im budeš klamať. Nedrž takýto vzťah v tajnosti a neklam im, že si sa s ním rozišla. Skôr či neskôr prídu na to, že ste stále spolu a ublíži im to ešte viac. A aj tebe, pretože ani tebe už nebudú dôverovať.

Nebuď tvrdohlavá a snaž sa pochopiť ich dôvody

Prestaň byť tvrdohlavá a nedup si hneď nohou, no pozri sa na celú vec aj z pohľadu rodičov. Veď oni ti chcú určite len to najlepšie, preto by si sa mala zamyslieť, odkiaľ pramení ich nespokojnosť. Čo konkrétne im prekáža na tvojom frajerovi? Nie je to niečo, čo začne časom vadiť aj tebe?

Samozrejme, že môže ísť aj o úplne iracionálne dôvody, no naozaj sa ich snaž pochopiť. Cez svoje ružové okuliare len možno nechceš poznať skutočnú pravdu.

Daj rodičom viac času

Ak si im dala šancu a snažila si sa pochopiť ich dôvody, no aj tak bezúspešne, možno len potrebujú viac času. Možno sú stará škola a trvá im dlhšie, kým si k niekomu vybudujú dôveru. Netlač na nich a nesnaž sa ich silou-mocou s priateľom skamarátiť, mohla by si dosiahnuť presný opak. 

Nemusíš ho dokonca vodiť ani na každú návštevu, aby si zbytočne neprilievala olej do ohňa. Môže im to trvať pár dní či týždňov, no pokojne aj mesiacov. Buď trpezlivá a chápavá.

Buď k partnerovi úprimná

Určite ti hlavou prebiehajú myšlienky, či by si o tomto všetkom mala povedať priateľovi. Odpoveď je jasná – jednoznačne ÁNO. Musíš byť úprimná ako k rodičom, tak aj k nemu. Zaslúži si predsa vedieť, že sa niečo deje. Spoločne možno ľahšie vymyslíte riešenie vášho problému.

Ak by si mu to nepovedala, len ťažko by si hľadala vysvetlenia, prečo nechceš, aby išiel s tebou na návštevu k rodičom. Mohlo by to spôsobiť problémy aj medzi vami dvoma.

Nastavte si hranice

Ako často sa budete navštevovať (ak vôbec)? Budete sa o tomto problémy rozprávať alebo sa budete tváriť, že neexistuje? V takomto prípade je potrebné vopred si určiť nejaké hranice. To, že sa tvoj priateľ nepáči rodičom, nie je hneď dôvodom na rozchod. Niekto skôr či neskôr ustúpi a zatiaľ si musíte vytvoriť prostredie, v ktorom budú všetci relatívne spokojní.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating