Slovenský rapper Majself zverejnil videoklip k singlu Pošli mi nádej. Skladbu známy interpret napísal už začiatkom roka.

Vzniklo to už dávnejšie, no tie pocity, o ktorých tam hovorím, vo mne dodnes pretrvávajú a tie slová sami o sebe mali pre mňa čoraz väčšiu váhu, až zrazu prišiel pocit, že teraz je ten správny čas,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Pieseň sa pritom snažil napísať tak, ako keby písal list priateľovi, ktorému sa dlho neozval. „V tomto prípade je ten priateľ synonymom pre nejakú vyššiu moc, v ktorú ja osobne verím a ktorú zároveň prosím o nejaké pochopenie a pomoc v aktuálnej situácii, ktorú vnímam okolo seba a v spoločnosti,“ priblížil Majself. „Niektorým ľuďom možno tá skladba pomôže vnímať vážnosť momentálnej situácie o niečo viac, ako ju vnímali doteraz. Nie som úplne presvedčený o tom, že všetci z nás pristupujú k tejto situácii tak, ako by mali,“ dodal.

Sympatický rodák zo Stupavy zároveň verí, že skladba ľudí upozorní aj na širšie súvislosti. „Chcel som ňou upozorniť aj na ďalšie veci, nie len na to, čo sa tu deje okolo koronavírusu. Pre mňa táto kríza začala už požiarmi v Amazónii, na Sibíri a v Austrálii, to sa snažím ľuďom ukázať tiež… Nedeje sa to len tento týždeň a tento mesiac. Trvá to dlhšie, niečo evidentne nerobíme správne,“ vyjadril sa.

Vizuál ku skladbe nakrútil v piatok v opustenom lese pri Piešťanoch. „Do piatku som bol dva týždne v karanténe, pretože sme boli na dovolenke a snažím sa všetky opatrenia zodpovedne dodržiavať. V piatok sme sa zobrali s chalanom z Lupa Production na úplne odľahlé miesto za Piešťanmi do lesa, kde sme nakrútili základ a zvyšok sme doplnili ilustrákmi. Bolo to intenzívne aj čo sa týka realizácie, no mal som pocit, že to mám spraviť. Ja som v tomto taký intuitívny, idem a spravím, čo cítim. Vzniklo to impulzívne a rýchlo a mám radosť, že ľudia zatiaľ chápu, čo som tým chcel dať,“ vyznal sa rapper, ktorý chce skladbou podporiť aj konkrétnu iniciatívu.

Pesničkou by som chcel podporiť ľudí, ktorí stoja v prvej línii, záchranárov a všetkých, ktorí to teraz potrebujú. Sledujem rôzne iniciatívy a kampane, snažím sa byť v obraze a osobne mi už nejaký čas veľmi rezonuje iniciatíva Kto pomôže Slovensku, tak som sa okrem toho, že im venujem všetok zárobok z klipu a singla, rozhodol na konci klipu uviesť aj číslo ich účtu. Prídu mi naozaj transparentní a už dlhší čas mám pocit, že aktívne makajú. Možno si aj vďaka tomuto klipu pár ľudí pozrie, čo robia a rozhodnú sa ich podporiť tiež. Aspoň takto svojou štipkou prispejem,“ uzavrel Majself.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.