instagram.com/majkspirit

Slovenský raper Majk Spirit vyjadril vo svojich instastories znepokojenie zo súčasnej situácie. Máme povolené cestovať, no so zábavou to je stále na bode mrazu. Toto je otvorený názor Majka Spirita.

„Neviem, možno sa mýlim, ale zdá sa mi, že takýto masový turizmus je pre prípadné roznášanie koronavírusu oveľa horší a nebezpečnejší, ako kultúrne podujatia,“ uviedol. „Tam aspoň vieme ľahšie identifikovať a izolovať ohniská, pretože sú to väčšinou ľudia z jedného regiónu,“ vysvetlil raper.

Svojím názorom však nechce dehonestovať turizmus, práve naopak, aj on je jeho veľkým nadšencom. „Aby bolo jasno, milujem turizmus aj kultúru, a všetci potrebujeme oboje…ale keby bolo na mne, tak radšej ľuďom obmedzím cestovanie a povolím zábavu, ako naopak…“ navrhol Majk Spirit. Čo vravíš ty na túto predstavu?

Ako je už známe, situácia koronavírusu sa dotkla každého z nás a výnimkou nie je ani kultúra. Tá však dostala tvrdý úder. „Oproti bratom Čechom ju máme v hroznom stave, aj v normálnom režime, ale tieto posledné mesiace už sú pre mnohé povolania v rámci sk kultúry fakt že likvidačné,“ priblížil svojim sledovateľom.

V instastories sa nepokúšal vyvolať ľútosť nad umelcami. Sám uviedol, že väčšinou majú postranné príjmy a nežijú iba z koncertov. Sú tu iné kľúčové osoby. „Ide o všetkých tých chalanov – promotérov, zvukárov, technikov, osvetľovačov, pomocníkov atď… Títo chalani tiež živia rodiny a momentálne majú existenčné problémy,“ napísal Spirit.

Následne položil verejne otázku, kde je teraz štát, keď ho ľudia najviac potrebujú? „A ani nechceme žiadnu almunžu, chceme len nech nám dovolí robiť si svoju prácu,“ uzavrel slovenský raper.

zdroj: instagram.com/majkspirit

zdroj: instagram.com/majkspirit

zdroj: instagram.com/majkspirit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie