„Ako každý spisovateľ som sa vždy pohrával s myšlienkou na vlastný životopis. Ale nie je možné písať o sebe a neusilovať sa ospravedlňovať svoje chyby a zveličovať úspechy – taká je ľudská prirodzenosť. Preto som tak rýchlo pristal na to, že knihu napíšeš Ty, hoci si uvedomujem, že riskujem, že odhalíš veci, ktoré podľa mňa netreba odhaľovať.“ (úryvok z knihy Mág)

paulo8

Foto: static.oprah.com

Paulo Coelho sa narodil 24.augusta 1947 v Rio de Janeiro v Brazílii. Jeho knihy vyšli v 150 krajinách sveta a boli preložené do 66 jazykov. Paulova tvorba chytí za srdce každého kto miluje filozofiu, úvahy o živote či tabu témy, o ktorých sa nehovorí. Štýl jeho písania je veľmi špecifický a aby si pochopila text, je potrebné čítať „medzi riadkami“. Rád sa hrá so slovami a používa vlastné pomenovania pre Dobro a Zlo, pre Lásku a Nenávisť. Často sa dotýka tém, ktoré súvisia so životom a smrťou a nikdy Ťa nenechá chladnou. Pri čítaní jeho kníh sa priprav na rozprávanie o duchovných záležitostiach, s ktorým prepája všetky príbehy. Na konci každej knihy nájdeš hlboké ponaučenie až precitnutie.

paulo5

Foto: mylovelyw.blogspot.sk

Keďže milujem Paula Coelha a všetky jeho knihy, vedela som že si musím prečítať aj jeho životopis! Ihneď ako sa mi dostal do rúk tak som mala pocit, akoby som držala vzácny klenot. Pustila som sa do čítania. Celý jeho príbeh je v knihe zdokumentovaný už od jeho narodenia. Detailne opisuje pôrod, jeho detstvo a dospievanie. Samozrejme nie sú vynechané žiadne informácie týkajúce sa celej jeho rodiny od minulosti až po súčasnosť. Stránku po stránke sa príbeh vyvíja a veľmi reálne zobrazuje všetky situácie z Paulovho života.

paulo6

Foto: mylovelyw.blogspot.sk

Už ako malý bol podrobený mnohým skúškam, pretože rodičia na neho odmalička vyvíjali nátlak a párkrát ho museli poslať aj do psychiatrickej liečebne. Prežíval najhoršie chvíle svojho života a predsa sa snažil vo všetkom vidieť zmysel. Opísal dokonca aj to ako mu dávali elektrošoky a rôzne nepredstaviteľné situácie, ktoré sa mu prihodili. Keď dospel, verejne sa priznával k svojmu členstvu v tajnom spolku a nepopieral ani to že vyznáva Satana. Paulo viedol dlhé roky bujarý život, bral drogy, mal mnoho žien. Je niekoľkokrát rozvedený a netají sa ani tým že mal sexuálnu skúsenosť s mužom iba preto, aby sa uistil že ho priťahujú len ženy. O pár rokov neskôr však nastal zlom a Paulo sa rozhodol obrátiť svoj život na vieru a vydať sa na vlastnú duchovnú cestu.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk
paulo3

Foto: mylovelyw.blogspot.sk

paulo4

Foto: mylovelyw.blogspot.sk

„Včera mi dali nejaký príšerne silný liek na spanie a zobudil som sa až teraz. V noci ma spolubývajúci z ničoho nič prebral a opýtal sa, či súhlasím s masturbáciou. Povedal som mu, že áno, a obrátil som sa na druhý bok. Skutočne som nepochopil zmysel tejto otázky.“ (úryvok z knihy Mág)

Paulo túžil byť odjakživa spisovateľom a priťahovalo ho všetko spirituálne, tabu, „za hranicami“. Mnohokrát sa ocitol na hrane života a smrti a svojej spisovateľskej kariére bol vzdialený na míle ďaleko. Nikdy sa však nevzdával a všetky svoje pocity a emócie si zodpovedne zapisoval do denníka či zaznamenával na diktafón. Na konci životopisu sa príbeh dostáva do bodu, kedy sa Paulo stáva celosvetovo uznávaným spisovateľom a odhaľuje motívy, ktoré ho viedli k napísaniu jednotlivých diel.

paulo2

Foto: mylovelyw.blogspot.sk

„Už dlho som v sebe necítil takú vzburu ako dnes. Nie voči Ježišovi, ale voči vlastnej neschopnosti nájsť v sebe dosť vôle, aby som si splnil sny.“ (úryvok z knihy Mág)

Kniha Mág – Životopis Paula Coelha, bola napísaná Fernandom Moraisom v roku 2008 a má 526 strán. V diele sú okrem textu uvedené aj obrázky a rôzne fotografie z Paulovho života, čo jej dodáva na zaujímavosti. Či už si prečítala alebo neprečítala niečo z Paulovej tvorby, jeho životopis Ťa istotne chytí za srdce a nebudeš ľutovať čas strávený s touto knihou.

paulo7

Foto: originmagazine.com

„Opäť som uveril v zázraky i v to, že človek v každodennom živote môže dosiahnuť nedosiahnuteľné.“ (úryvok z knihy Mág)

Stránku po stránke sa Ti jeho život dostane pod kožu a odrazu začneš prežívať všetko čo zažil spisovateľ na vlastnej koži. Nikdy by si nepovedala, aký zaujímavý, ale aj ťažký život kedysi viedol. Aj napriek nepriazni osudu a všetkým prekážkam sa neustále snažil pomáhať druhým a ďakovať za všetko zlé vo svojom živote.

Keď knihu dočítaš, zanechá v tebe veľa emócií a odrazu pochopíš, že práve vtedy keď je človek na dne dokáže konať zázraky.

Komentáre