Chceš cestovať za málo peňazí a pri tom vidieť nové miesta, na ktoré chodí málo turistov? Inšpiruj sa našimi tipmi na netradičné dovolenkové destinácie.

Azorské ostrovy, Portugalsko

Azorské ostrovy sú charakteristické fantastickou prírodou a príjemnou klímou. Ananásové pláže, čajové plantáže, zelené jazerá položené v kráteri, pozorovanie veľrýb. To všetko a ešte viac ponúkajú najznámejšie ostrovy Portugalska. Letenka môže vychádzať drahšie, no na ubytovanie a stravovanie minieš naozaj minimum. Azorské ostrovy sú totiž stále tak trošku divoké a nie veľmi obývané. O to viac si môžeš užiť čaro panenskej prírody.

View this post on Instagram

Acores Island – Portugal 🇵🇹 Zaczynam długi weekend! 😁🌿Oczywiście nie może obyć się bez wyjazdu. 🙌 Zabieram Was moi drodzy w podróż… Tym razem zapraszam na Azory, na wyspę Ponta Delgada.😍 Mam nadzieję, że spodoba się Wam ten kawałek świata. Kto z Was był na Azorach i podpowie mi co warto zobaczyć? . . . . . . . #açores #acores #acores #visitacores #pontadelgada #azory #viewpoint #portraitphotography #photo_travelers #ig_photooftheday #travelholic #polishgirl #landescapelovers #landscape #exploration #lagoadassetecidades #visitportugal #awesomeearth #awesome_earthpics #awesomepix #womentravel #girlsvsglobe #girlsmeetsworld #igerseurope #igportugal #ig_worldphoto #ig_travelerworld

A post shared by Alice 💚TRAVEL 🌍 LIFESTYLE (@_travel_my_love_) on

Arles, Francúzsko

Neveľké mestečko Arles sa nachádza len dve hodiny od letiska v Nice. Letenky zoženieš takmer za babku a keď si požičiaš auto, môžeš si urobiť zastávku napríklad v Cannes alebo Saint-Tropez. Prečo navštíviť práve Arles? Očarí ťa príjemnou a pokojnou atmosférou a hlavne nebude preplnené turistami. Človek tu dokáže vypnúť, no nebude sa cítiť osamelo. Za návštevu stoja napríklad Konštantínové kúpele, Arleský rímsky amfiteáter alebo Musée d’Art Païen.

View this post on Instagram

Provence, je t’aime 💜

A post shared by Audrey✨ (@audreysafir_) on

Matera, Taliansko

Ak máš chuť poznávať históriu a rada chodíš po pamiatkach, táto nepreskúmaná oblasť Talianska je určite pre teba. Matera sa nachádza len hodinku autom od letiska Bari a necelé tri hodiny od letiska v Neapole. V okolí sa nachádzajú najvýznamnejšie miesta pobytu jaskynného človeka v oblasti Stredomoria. Preto je aj Matera zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V ponuke Airbnb nájdeš aj pekný nocľah za málo peňazí. Ubytovať sa môžeš aj v jaskynných hoteloch, cena je však vyššia.

View this post on Instagram

The largest city in Italy’s southern region of Basilicata, Matera has been named a European Capital of Culture for 2019. The honor shines a spotlight on this intriguing city known for its sassi (i.e., cave dwellings), and is being celebrated with a series of exhibitions and events throughout the year. If you haven’t gone yet, July is a good time to visit because you can catch the exhibit “Shameful Architecture,” which kicks off on July 23 and explores shifting perceptions of architecture, such as Matera’s own cave dwellings that were once called “the Shame of Italy” and are now protected by UNESCO. Visit the link in our profile to discover other destinations art and design lovers should visit in July. Photo via @gettyimages; text by @lauraitzkowitz

A post shared by Architectural Digest (@archdigest) on

Transylvánia, Rumunsko

Miesto ruchu veľkomesta radšej dávaš prednosť prírode? V tom prípade bude návšteva Transylvánie niečo pre teba. V srdci Rumunska sa nachádza hrad Peles, nazývaný aj Drakulov, ktorý je obklopený hustými lesmi. Miesto ideálne na turistiku, prechádzky alebo na totálny reset mysle. Dostaneš sa tam buď zlacnenými vlakmi Interrail, alebo si zabookuj letenku do Cluju. Odtiaľ je to do Transylvánie necelé dve hodinky autom.

View this post on Instagram

Follow @ahmadkh_photography : Castle in the heart of the forest 💚📍Peles Castle 🏰 Romania 🇹🇩 . 📷 Photo by @theplanetd • • ✨ قلعه ای 🏰 در قلب جنگل 💚✨📍 قلعه پلس , رومانی 🇹🇩 • • @epic.travels @ahmadkh_photography #romania_online 🏰 ‏#travel ‏#nature #romanialandscape #مسافرت #توریسم #beautiful #تفریح #travelphotography #travelworld #travelgram #trip #طبیعت_گردی #تور_مسافرتی #جهانگردی #تور #طبیعت_زیبا #توریستی #طبیعت #سفر #عشق #طبیعتگرد #گردشگری #رومانی #holiday #traveling #travel #naturephotography #طبیعتگردی #گردش

A post shared by Travel The World ✈ جهانگردی (@ahmadkh_photography) on

Turecká riviéra

Za posledné mesiace veľmi výrazne klesla turecká líra, čo sa odrazilo aj na cene ubytovania a stravovania. Turecká riviéra sa tak stala dostupným miestom pre turistov z Európy. Najvychytenejšie plážové miesta sú Datça a Bozburun. No príjemnú dovolenku vieš stráviť aj na v meste Kaplankaya v blízkosti pobrežia. Ak nerada experimentuješ, môžeš staviť na klasiku ako sú oblasti Antalya, Belek, Side, Alanya a Kemer. Lacné pobyty cez cestovné agentúry nájdeš už od niekoľko stoviek eur na osobu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.