Nový mesiac so sebou prináša rôzne zmeny, ktoré sú v živote potrebné. No nie iba v živote, ale najmä v starostlivosti o tvoje telo (konkrétne sa jedná o tvár). V zime je pleť vystavovaná chladu a mrazivému počasiu, no na jar už také studené počasie nebýva. V dnešnom článku ti prezradíme, ako by si sa mala starať o pleť v apríli a prečo je zrovna tento mesiac dôležitý.

Hydratácia

Práve apríl je prvý mesiac, v ktorom sa začínajú zvyšovať vonkajšie teploty a všetko sa prebúdza. Po chladnejších mesiacoch prichádzajú teplejšie, preto potrebuje tvoja pleť veľkú dávku hydratácie. Taktiež je jar obdobie, ktoré je charakteristické peľmi a tie našu pokožku zaťažujú. Nehovoriac o ľuďoch, ktorí trpia alergiami a astmou (majú to dvakrát ťažšie).

Na jar by si sa mala zamerať hlavne na hydratáciu zvnútra. Začni piť viac vody a pridaj do svojej stravy potraviny, ktoré sú bohaté na vitamíny B, C a D. Ak ti čistá voda nechutí, skús piť vodu s citrónovou šťavou, ktorá ťa ráno krásne preberie. Na tvár si potom nanášaj pleťové oleje, ktoré jej zabezpečia hydratáciu po celý deň.

Krém s ochranným faktorom

Do tvojej starostlivosti o pleť by si mala taktiež zaradiť krém s ochranným faktorom. Hoci ti to môže prísť zbytočné, bez neho by bola tvoja pleť po pobyte na slnku červená a spálená. Ak takýto krém nemáš, ochranný faktor býva súčasťou niektorých make-upov.

Začni používať hydratačné masky minimálne 2x do týždňa. Tvoju tvár nádherne vyhladia a bude svieža. Keď si kúpiš kvalitnejšie masky a nebudeš na nich šetriť, hydratovanú pleť budeš mať už po prvom použití.

Balzam na pery

Do „must-have“ produktov na jar by si mala zaradiť aj balzam na pery. Nie len pokožku treba vyživovať, no aj ústa. Často bývajú po zime popraskané a suché. Balzam im pomôže zahojiť popraskané miesta a pery budú zregenerované (ak nechceš balzam, môžeš vyskúšať aj med).

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.