Nezáleží na tom, ako sa správaš a čo robíš. Ľudia ťa budú súdiť vždy a vždy si nájdu dôvod na to, aby vyjadrili ich nesúhlas s tým, čo chceš. Vždy si nájdu niečo, čo im bude na tebe vadiť, aj keby si bola presne podľa predlohy z katalógu.

Musíš si však uvedomiť, že je to v poriadku. Nedeje sa to len v tvojom živote, ale v živote mnohých ľudí. Trápia sa preto, čo o nich rozprávajú iní a ako sa na nich dívajú. Prehodnocujú svoje správanie a snažia sa pretvarovať len preto, aby zapadli a mali ich radi.

Uvedomuješ si, ako hlúpo to znie? Ničíme sami seba, aby sme urobili dojem na niekoho, koho možno ani nemáme radi. Ničíme naše šťastie a naše predstavy o živote, aby sme žili predstavy niekoho iného, pretože len vďaka tomu nás budú mať radi.

 

Ľudia ťa budú súdiť stále – nepoznajú celý tvoj príbeh a nevedia, čo si si prežila. To je to, čo ich nezastavuje. Nemajú zábrany, pretože nevedia. Nemajú hranice, pretože sa nepýtajú a nezáleží im na tom.

Týchto všetkých ľudí, ktorí ťa nepoznajú, sa môžeš „zbaviť“. Môžeš ich nechať ísť, pretože pre teba nie sú podstatní. Podstatní sú tí, ktorí ťa poznajú a starajú sa o teba. Ktorí vedia čím si si prešla a nesúdia ťa bez rozmyslu.

Nakoniec, po celom dni s ľuďmi, si večer sama. Jediná osoba, ktorú by si mala brať vážne, si ty. Ty by si mala dbať na to, aby si bola so sebou spokojná, aby si sa správala tak, ako uznáš za vhodné. Aby si robila to, čo ťa napĺňa radosťou, pretože keď budeš robiť niečo iné, niečo nanútené a niečo, čo sa páči ostatným, nebude to správne.

Nestrácaj čas a buď tak veľmi šťastná, ako si teraz nešťastná. Byť nešťastná nie je dobré a nestojí to za to. Ver mi. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.