Každá z nás pozná nejakú ženu, ktorú obdivuje. Buď je to vďaka tomu, ako vyzerá, alebo vďaka tomu, čo dosiahla, či jednoducho tým, ako sa v jej prítomnosti cíti. Nikto sa však nenarodí perfektný, bez toho, aby na sebe musel pracovať.

Aj keď nie všetci máme rovnaké podmienky na život, každý máme šancu vybrať si to, kým sa chceme stať. Je na tebe rozhodnúť sa, akou ženou chceš byť, a rovnako tak je na tebe, aby si sa usilovala stať sa ňou. Bude to chcieť veľa námahy, veľa obety, veľa času, no napokon je to len o tom, pre čo sa rozhodneš. Šťastný život závisí od toho ako sa cítiš. V každom jeho okamihu by si sa mala cítiť spokojná s tým, kým si sa stala. Neviem, aké máš kritéria na to, aby si bola šťastná, no viem, že každá jedna z nás má na to, aby to dosiahla.

Ak túžiš po dokonalej postave, začni sa o seba starať. Nepotrebuješ peniaze na to, aby si mohla viesť zdravší životný štýl, ísť si von zabehať alebo doma zacvičiť. No potrebuješ odhodlanie, silu a motiváciu, aby si sa k tomu dokopala. Ak sa chceš stať úspešnou práci, alebo sa dostať, či dokončiť nejakú univerzitu, začni na sebe makať. Vzdelávaj sa, vytvor si plán, a nasleduj ho. Nič nie je nemožné, a to čím sa budeš odlišovať od ostatných je práve tvoja túžba po dosiahnutí cieľa, ktorá ťa bude hnať vpred.

zdroj: Image by Gerd Altmann from Pixabay.com

Možno si túžiš nájsť lásku, no stále nevieš ako na to, a tvrdíš, že všetci muži sú rovnakí. Závidíš ostatným, ktorí majú to, čo chceš ty. Treba však začať od seba. Začni si všímať, čo robíš zle. Snaž sa nadobudnúť pocit spokojnosti, a to bez toho, aby pri tebe musel niekto stáť a doslova ťa „robiť šťastnou“. Keď budeš sama so sebou spokojná a vyrovnaná, vedz, že ti do života vstúpi ten správny človek.

Nezabúdaj však na to, že na druhých ľudí pôsobíš presne tak, ako sa ty sama cítiš. Ak si unudená zo života a nevieš, čo poriadne chceš, tak si do neho nič zaujímavé nepritiahneš. Nik za teba nerozhodne, ktorým smerom sa máš uberať. Sťažovaním sa a hundraním na všetko ešte nikto nezískal to, čo chcel. Pochovaj teda všetku tú sebaľútosť a začni odznova. Rozhodni sa pre to, akou osobou sa chceš stať a staň sa ňou. Nezabúdaj, že kým žijeme, všetci máme rovnakú šancu byť tým, kým chceme byť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.