Láska. Veľa ľudí sa v nej sklamalo. Niektorí v ňu prestali veriť, iní ju odmietajú a vyhýbajú sa jej, pretože sa boja sklamania, zlomeného srdca a toho, že by ich opäť zlomila. Boja sa, že ďalšiu stratu neprekonajú a tak ju radšej odmietajú, než aby čelili ďalším prekážkam a bojom.

Ja ti ale poviem, že láska nebolí. Bolí sklamanie, bolí nevera, bolia hádky, ale láska nie … Láska je všetko to „pekné“. Všetky krásne chvíle, šťastné a nezabudnuteľné momenty, ligotavé oči plné radosti, slzy šťastia. To je láska.

Hádky, nevera, zúfalstvo, klamstvo, slzy, to všetko sú len prekážky, ktoré chcú lásku zničiť. Môžeš čítať rôzne citáty o tom, ako láska veľmi bolí. Môžeš sa utápať v žiali, ale ako hovorím, láska nebolí. Spýtaj sa šťastného páru alebo manželov, ktorí stoja bok po boku už niekoľko rokov, či láska naozaj spôsobuje bolesť.

Viem, láska nie je jednoduchá, treba na nej pracovať, čeliť všetkým úskaliam, ktoré s ňou prichádzajú, a aj keď sa to bude zdať niekedy nemožné, nevzdávať sa a bojovať. Vzťahy končia, keď sa jej nástrahám poddáme. Narazíme na prekážky a necháme ich zvíťaziť. Bolí to, keď prehráte, neustojíte a zlyháte … no láska je to pekné, čo ste spolu prežili, to, keď ste spolu stáli a vaše srdce horelo láskou.

Láska je to ružové sklo, cez ktoré pozeráme. S láskou je život oveľa krajší. Prebúdzať sa a zaspávať s pocitom, že milujete a ste milovaní je neopísateľné. Ako povedal Ernest Hemingway: „Najosamelejším človekom je ten, čo stratil lásku.“ Láska je o ľuďoch, ktorí sa milujú. To je LÁSKA.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.