Denne stretávame stovky ľudí, ktorí okolo nás len prechádzajú a väčšinu z nich ani nevnímame, jednoducho ich ignorujeme! Problém však je, že život nám posiela aj takých ľudí, ktorí zanechávajú citeľné stopy v našom živote, v nás!

Často mi život posiela ľudí, ktorí mi veľmi prirastú k srdcu a potom nie som schopná sa s nimi rozlúčiť, upadám do hlbokého smútku a melanchólie. Mnohí rýchlo prídu a odídu ako hurikán. Kto ma ten bordel po nich upratovať? Úprimne som z toho vyčerpaná a citovo vyprahnutá! Vždy, keď sa konečne začnem cítiť dobre a pomaly sa začnem otvárať ako kniha, tí ľudia odchádzajú, opúšťajú ma! Prosím ťa Bože, pošli mi už konečne takých, ktorí neodídu, ale ostanú! Prečo vždy, keď som šťastná a spokojná sa mi musí prihodiť niečo, čo to všetko úplne pokazí?!

Viem, že ľudia hrajú v našich životoch veľké úlohy. A viem aj to, že prostredníctvom rôznych ľudí sa aj učíme rôzne veci alebo učíme my ich! Problém však je, keď nám až príliš prirastú k srdcu a potom sme nútení povedať slovo zbohom! Rozlúčiť sa s nimi…

„Nedávno som čítala hlbokú myšlienku, ktorá hovorila o tom, že život je ako cesta vlakom. Vlak zastavuje na rôznych staniciach, kde ľudia nastupujú a vystupujú, niektorí sa nám prihovoria a prejdú s nami kus cesty, neskôr vystúpia. A zas nastúpia noví a noví až dokým z vlaku nevystúpime my!“

Prečo ľudia, ktorých milujem ma zároveň robia šťastnou, ale mi aj ubližujú? Prečo sa musia v mojom živote zdržať len krátko, keď ja by som ich mala rada pri sebe dlhšie! Je to ťažké, ale už si pomaly zvykám, že len menšina ľudí sa zdrží vo vašom živote dlhšie a ostatní proste prichádzajú a odchádzajú! Po niektorých sa človek dlhšie spamätáva a niektorých si odchod ani nevšimne. Tak rada by som bola obklopená ľuďmi, ktorých som spoznala v mojom živote a vyčarili mi toľko úsmevu na tvári ako nikto iný!

Je to tak niekto príde preto, aby ti vyčaril úsmev na tvári a niekto slzy, a niekomu sa podarí oboje! Ľudia prichádzajú do našich životov pre nejaký dôvod, na určitý čas alebo na celý život. Keď ich budeme vedieť rozlišovať, tak budeme vedieť, čo by sme mali pre nich spraviť alebo s odstupom času si uvedomíme čo spravili oni pre nás.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.