Nasledujúce riadky venujem všetkým dievčatám, ktoré majú zlomené srdce.

Ja viem, že to bolí a už si prestala veriť na lásku. Sme zdepremovaní všetkými vecami, čo sa dejú v našom živote, no rozhodne vyhráva láska. Vie byť ona krutá alebo skôr tá osoba, kvôli ktorej trpíš? Toto nechám na teba.

Nerob to. Neželaj si, aby si bola niekto iný a necítila to. Neželaj si, aby si bola krajšia, tenšia, s tmavšou či bledšou pokožkou. Ty si ty. A nie je nič špeciálne ako individualita, ktorú máš.

Čo tak konečne myslieť na seba a začať sa o seba zaujímať? Možno presne to potrebuje aj tvoje srdce. Zoceliť, zahojiť rany a posunúť sa ďalej.

“Exis­tuje prí­beh o gréc­kych bo­hoch. Nu­dili sa, tak vy­mys­leli člo­veka. Stále sa však nu­dili, tak vy­mys­leli lásku. Po­tom sa už ne­nu­dili, roz­hodli sa ju sami vy­skú­šať. Na­ko­niec vy­mys­leli smiech, aby sa to vô­bec dalo vy­dr­žať.” – z filmu Chuť lásky

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: weheartit.com

Zlomené srdce je vážny stav, ktorý potrebuje liečiť. Aj ty sa potrebuješ vyliečiť. So svojich obáv a najmä smútku. Nebude to ľahký proces, no bude očisťujúci a začneš sa konečne mať rada. Niektoré veci stoja za námahu a toto je jedna z nich.

Ja viem, že teraz možno preklínaš lásku a neveríš, že niekto príde do tvojho života, kto by tieto rany zahojil, no čo ak máš zahojiť tieto rany sama? Čo ak ty si ten najlepší liečiteľ? 

Je dôležité vyliečiť sa sama. Sama si ošetriť rany a povzdvihnúť svoju dušu na inú úroveň.

Je dôležité začať sa mať rada a pochopiť, že sa máš na prvom mieste.

Je dôležité uvedomovať si svoju vlastnú hodnotu a chovať sa podľa toho.

Je dôležité nebyť zatrpknutá a veriť, že láska si ťa opäť nájde.

Je dôležité vyliečiť svoje srdce a konečne byť jeho liečiteľom.

Je dôležité milovať nielen seba, ale aj druhých.

Vylieč svoje srdce. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.