Píšeme listy a správy všetkým možným ľuďom, len nie sebe, a pritom my sme mali byť tí, ktorí sa poďakujú svojej osobe za to, že to zvláda. Povieš si, že načo si ďakovať? Si so sebou 24 hodín denne a si jediná osoba, na ktorú sa môžeš spoľahnúť a s ktorou budeš do konca života. Ešte stále nič?

Nemáme sa radi, odcudzujeme svoje činy, neďakujeme si. Naša sebaláska je na úrovni mrazu a my sa stále podceňujeme. Čo tak napísať list samej sebe? O tom, aká si skvelá, o tom, ako všetko zvládaš a aká si silná? Viem, že možno neprežívaš to najlepšie obdobie, no čo tak vyťažiť z toho to najdôležitejšie?

Prekážky do nášho života neprichádzajú len tak. Majú nás niečomu naučiť a je len na nás, čo si z toho zoberieme. Ak budeš celý čas nadávať a hovoriť, prečo práve ty, nemôžeš sa čudovať, že si nedôveruješ a nemáš sa rada.

Najšťastnejší ľudia nie sú tí, ktorí sa problémom vyhýbajú. Naopak. Sú to práve ľudia, ktorí sú problémom vystavení, ale dokážu ich riešiť s eleganciou a pôvabom.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: thoughtcatalog.com

Prosím, prestaň byť na seba taká tvrdá. Už stačilo to neustále ponižovanie a sebadeštrukcia. Si tu na to, aby si žila, aby si tvorila a aby si niečo dokázala.

Každý máme príležitosť urobiť svet lepším. Každý máme niečo, čo môžeme odovzdať ďalej. Či už je to umelecký talent, nápady, alebo čas, ktorý niekomu pomôže. Všetko má zmysel. Aj tvoja existencia, aj tvoje slová, aj tvoje sny a nápady.

Napíš sebe list. Stíš sa do seba a rozmýšľaj. Poďakuj za všetko, čo si dokázala a motivuj sa. Zvládaš to výborne, drahá, tak prečo toľké obavy. Si skvelá kamarátka, priateľka a nenecháš sa len tak ľahko odradiť. Vlastne si mi vzorom a ja ťa obdivujem. To ty však nevidíš. Tí skvelí ľudia to nikdy nevidia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.