unsplash.com

Kto by to bol povedal? Ja, ja, čo som si môj celý doterajší život myslela, že viem čo je láska, som až teraz otvorila oči. Po predošlých vzťahoch, ktoré ma síce napĺňali, som si uvedomila a konečne prijala fakt, že v tomto svete existuje čosi nadprirodzené.

Popravde, myslela som si, že predchádzajúce roky plné nevydarených vzťahov a o to väčších sklamaní, boli len zábleskami šťastia. Uvedomila som si, že som skutočne myslela celý čas na lásku a vzťahy pričom lásku si vynucovala. Nebadane, pomaly, nežne, no vynucovala. Bozkami, krásou očí, úprimným úsmevom – no vynucovala. Prečo? Pretože som si myslela, že toto je to pravé. Ono… človek niektoré veci pochopí až odstupom času. Ja som pochopila tiež. Konečne mám čistý štít. A ak sa pýtaš ako som to urobila? Moja odpoveď je, že neviem. Jednoducho to malo prísť v tento čas, v tento daný čas.

Do môjho života si prišiel ty. Ty, ktorý som si myslela, že neexistuješ. Ty, ktorý si prišiel keď som to naozaj čakala najmenej. …vlastne nečakala som ťa vôbec. No ty.. ty si otvoril dvere do môjho srdca ako keby sa nič nedialo a rozpútal v ňom búrky. Chcem ti povedať, že som sa tomu najskôr bránila. Predsa len… bola som už tak veľakrát sklamaná a na dne, že som sa naozaj bála začať čo i len písať si s tebou. Asi to tak malo byť – začali sme.

Zdroj: unsplash.com

Čakala som dva mesiace, kým si ma prvýkrát zavolal von. Viem, čo to sú dva mesiace? Nič. No pre mňa znamenali tak dlhú dobu, nekonečný čas, ktorý sa nedá nijako skrátiť. A doteraz nechápem prečo si to urobil. Aj keď možno tuším, zatiaľ si to nechám pre seba.

Ani nevieš ako, a ani ja neviem ako, vzbudil si lásku –  ten krásny cit, ktorý sa nedá opísať slovami. Ten cit, po ktorom túži snáď v hĺbke srdca každý. Ten som pocítila. Ako víchor, ktorý sa zrazu prihnal a neodišiel. Ten cit, ktorý je tak často ospevovaný a opisovaný. Ten cit, ktorý tak veľa znamená. Ten, ktorý som si popravde myslela, že už nikdy viac nebudem cítiť, pretože moje srdce zatvrdlo. Necítila som nič – ani šťastie, ani smútok – jednoducho nič. Ty si mi to všetko, viem, že neplánovane ukázal, a ja som opäť šťastná. Opäť sa usmievam. Moje srdce sa neuzavrelo naveky a teraz viem, že je opäť schopné milovať. Či už teba alebo hocikoho iného.

Zdroj: unsplash.com

No ja si v hĺbke svojho srdca, a to nevie nikto, prajem aby si bol ty tým mojím vysneným mužom. Aby si ty dokázal vydržať všetko – moje radosti, starosti, trápenia. A ja viem, že ním chceš byť ja ty. Pretože veľmi dobre vieš, že sme sa našli. Tak prosím odhoď obavy a buď spontánnym. Buď tým, koho som spoznala. Ty, pretože ty sám veľmi dobre vieš, že si opäť schopný lásky. Tak sa jej prosím nevzdávaj len pre svoj strach. Nepoddaj sa mu prosím. Máš veľmi dobré srdce a to veľmi dobre vieš. Nebráň sa mojej láske.

Urobím ťa šťastným. Budem ti bok po boku v najkrajších aj najhorších chvíľach. Budem pri tebe vtedy keď sa ti bude dariť, ale aj vtedy keď sa budeš cítiť na dne.

Budem ti vytvárať úsmev na tvári každý jeden deň, každučký deň v roku.

Budem tvojou najlepšou priateľkou, poradkyňou, psychológom.

Budem tou najlepšou milenkou, tou najzvodnejšou ženou, akú si mal.

Budem tvojím priateľom, ktorý si s tebou pozrie futbal s pivom v ruke. A spolu zdoláme moje vysnívané Španielsko, tak ako si mi sľúbil. Spolu strávime noci a noci zabalení v spacákoch pod hviezdnou oblohou. Budem pri tebe stále – kedykoľvek to budeš potrebovať. Zahrniem ťa láskou, bozkami, no najmä pochopením, porozumením. Budem ťa chápať a za každých okolností budem stáť vedľa teba a na tvojej strane.

Tak sa prosím neboj a otvor srdce novej príležitosti. Novej, životnej príležitosti, pretože vieš, že to takto má byť. Stačí to len prijať. Dovoľ mi prosím ukázať ti, že to môže byť krásne a viac sa už nemusíš nebáť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating