pixabay.com
Drahý L.
Pridlhú dobu som ťa milovala. Milovala som ťa skutočne a silno. Milovala som ťa tak, ako to dokáže len ľudská bytosť. Ale bolo to zbytočné. A možno ani nie, ale ver, že aj po tak dlhej dobe to stále vyzerá tak, že to zbytočné bolo. Ach, keby si len vedel, akú slabosť si pre mňa znamenal. Niekedy sa pristihnem, že na teba myslím. Nemala by som to robiť, dnes stojí po mojom boku niekto, kto sa stal mojou druhou polovicou. Niekto, kto nahradil tvoje miesto. Mám proste osobu ktorá ma nadovšetko na svete miluje a urobí pre mňa nemožné. Mám niekoho, kto ma miluje rovnako ako som kedysi ja milovala teba. 

pixabay.com

Nemôžem tvrdiť, že si bol môj prvý vzťah. Ty si nikdy nebol môj frajer, hoci si sa tak správal a častokrát to tak na ľudí pôsobilo že tvoríme pár, nebolo tomu tak. Mala som niekoľko vzťahov, ale ani jeden z nich nebol plnohodnotný a nedával mi to, čo mám teraz. Ale ešte pred týmto vzťahom, pred týmto skvelým mužom, ktorému budem už patriť navždy, som cítila, že jediné čo je v mojom živote plnohodnotné si Ty.
Žiadny vzťah, žiadna ozajstná láska, ale predsa si bol pre mňa prvá láska.
Prvá v tom zmysle, že si bol jediný jeden, ktorého som milovala. Jediný, ktorému patrilo moje srdce aj moja duša. Bol si prvý, ktorý mi dokázal vyčariť úsmev aj počas toho ako som plakala, prvý ktorý ma prinútil falošne sa usmievať, keď bolo moje srdce zlomené, hoci to bolo tvojou vinou, no nevedel si to. A tak to malo byť.
Ako roky ubiehali a ja som dospievala chápala som, že som možno pre teba znamenala viac, viac ako ostatní ale nie viac natoľko, aby si dokázal vyjadriť svoje city. Mnohokrát si ma nazval najlepšou priateľkou, osobou ktorú nikdy nechceš a nesmieš stratiť, miláčikom, láskou, ale vždy to boli len slová bez významu. Je jasné, že priatelia si udeľujú rôzne roztomilé prezývky, ale oslovenie ako láska či miláčik je v tomto prípade trošku viac, ako sila priateľstva.

pixabay.com

Dokázali sme spolu tráviť hodiny, milovali sme čas strávený spolu. Riešili sme nemožné a všetko bolo povolené. Tie hnedé oči, tie husté vlasy, ten úsmev ktorý si vedel vyčariť zakaždým, keď si ma uvidel. Nebolo to falošné, bolo to skutočné. Nebolo to priateľstvo, bola to láska skrývajúca sa za maskou priateľstva.

Prežili sme mnoho času spolu, poznali sme sa skvele, vedeli sme vždy na čo ten druhý myslí, boli sme ukážkový pár, až na ten detail že pár sme nikdy netvorili hoci nás tak už malo okolie zaškatuľkovaných.
.
.
.
.
.
 Nastal deň, kedy som ťa nechala ísť.
Či to bolo tvojou vinou? Nie tak úplne. Ale z časti sa na tom podieľaš aj ty.
Dlho, veľmi dlho som čakala na to, kým mi vyznáš lásku, kým mi povieš, že ma miluješ. Ja som to dokázala. povedať, ty však nie, hoci bolo vidno že veľmi túžiš po tom, priznať svoje city, ale akosi to nešlo.
Nemohla som viac zotrvať v niečom takom, musela som sa pohnúť ďalej, s tebou či bez teba, musela som ísť. A hoci, po niekoľkých dlhých mesiacoch, keď som sa vrátila bolo medzi nami všetko iné.
Ja som bola šťastne zadaná a ty žijúci v inej krajine.
Naše vtipy, naše slová, naše hádky už neznamenali nič. Neexistovali. Ja som si ich pamätala, vždy si ich budem pamätať boli to veci, ktoré ma kedysi robili šťastnou. No ty si to už nepamätáš, alebo aj hej, len to nedáš najavo lebo si prešiel veľký kus cesty bez mojej prítomnosti.
A poviem ti, že mám toho skvelého muža, o ktorom som snívala dlhé roky, mám konečne tú pravú lásku.
Ale aj tak vždy budeš ten ktorý znamená najviac, pretože si prvý, ktorého som milovala. V kútiku duše vždy budem milovať teba, málo, možno už nie skutočne, ale niečo tu bude navždy vryté do môjho srdca.
Už len z dôvodu, že vďaka tebe som pochopila, čo je skutočným významom slova MILOVAŤ.
Jedného dňa sa vydám, usadím sa, budem tú osobu po mojom boku nadovšetko milovať, ale už nikdy nenájdem osobu, ktorú budem milovať tak ako teba.
Pretože tak silno môžeš milovať len skutočne pravú lásku. 
A ňou si bol ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating