Ahoj kamarátka,

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

viem, že trpíš, aj keď o tom nikto ani len netuší. Trpíš potichu.

Vieš, že sa nemusíš hanbiť za to, že sa trápiš, ale si človek, ktorý sa radšej bude tváriť, že je všetko v poriadku. Ty nepotrebuješ ľútosť, lebo si silná.

unsplash.com

Ja ťa chápem. Tiež som si tým prešla.

Chápem, že znesieš veľa a chápem aj to, že keď už je toho na teba moc, ujdeš do úzadia a tam potichu plačeš a cítiš, ako tvoje srdce krváca.

Chápem, že rozdávaš úsmev každému, kto okolo teba prejde a že sa snažíš tvojím úsmevom zdvihnúť náladu každému, kto je smutný, aj keď sama máš v srdci toľko bolesti.

Chápem, že sa snažíš vyriešiť každý problém, pretože sa sama trápiš a nechceš, aby sa trápil niekto, koho máš rada.

Chápem, že si niekedy smutná z toho, že ľudia v tvojej blízkosti niekedy nevidia bolesť v tvojich očiach, pretože máš úsmev na perách.

unsplash.com

Chápem, že by si niekedy chcela kričať od bolesti, ale povieš si, že to ešte vydržíš.

Chápem, že bolesť, ktorou si si prešla, ťa zmenila. Uzavrela si sa do seba a už neveríš ľuďom.

Chápem, že si verila nesprávnym ľuďom, lebo to sa občas stane každému z nás. Viem, že to boli blízki ľudia, ktorí ťa zranili, keď si sa sama cítila na samom spodku.

Milá kamarátka, chcem ti len povedať, že všetko, čo robíš je v poriadku, len prosím nebuď smutná. Aj keď viem, že je ťažké vrátiť sa späť. Byť znova to krásne veselé dievča s úprimným úsmevom od ucha k uchu.

Viem, že si si prešla svojím malým peklom a poviem ti, že budeš ešte veľmi plakať, no tak isto sa budeš ešte veľmi smiať. Pretože na každú slzu, ktorú ešte vyroníš, bude dva krát toľko smiechu, ktorým budeš zapĺňať každú miestnosť, do ktorej prídeš a ktorým budeš hojiť srdcia tých, ktorí to budú potrebovať.

Buď silná a nezabúdaj, že som tu a chápem ťa.