Pamätáš si to?

Keď sme sa prechádzali nočným mestom a preberali všetky témy, ktoré existujú. Vtedy sme boli sami sebou, neschovávali sme sa, vedeli sme o všetkom. Bol to čas, ktorý sa už nevráti, ale ja si to pamätám do dnes. Svetlo z pouličnej lampy osvetľovalo tvoje vlasy a mne sa zdalo až nemožné, ako niekto tak dokonalý môže existovať. 

Pamätáš si to, ako si mi bol oporou? Vtedy, keď sme mali ťažké obdobie a stál si pri mne. S tvojou pomocou som všetko zvládala a snažila som sa pomáhať aj ja tebe. Navzájom sme prežívali smútok a plač. Všetky slzy sa však zázračne stratili v tvojom objatí. 

unslash.com

Pamätáš si aj to, ako sme sa smiali? Tak úprimne a od srdca až nás bolelo brucho. Pri pozeraní filmu, pri hovorení si vtipov a vtipných situácii. Nemala som sa smiať, ale s tebou som sa smiala. Smiech je najlepší liek na všetko. 

A čo tie chladné jesenné večery? Sedeli sme obidvaja prikrytí dekami vonku na lavičke a pili horúcu čokoládu. Nechýbalo nám nič. Mali sme všetko. Mali sme seba. 

Je až nemožné, koľko veľa vecí sa udeje za tak krátky čas. Ty teraz možno sedíš niekde inde s iným dievčaťom vonku a rozprávaš jej príhody zo strednej. Ona je teraz tá, ktorá je šťastná v tvojom objatí. A ja. Ja, ktorá som našla samú seba. Sama som preplakala veľa sĺz, aby som tu mohla byť. Aby som mohla normálne fungovať po tom … po tom, čo si odišiel. 

Bolo to ťažké ale zvládla som to. Postavila som sa na vlastné nohy a robím veci, ktoré ma bavia. Do ničoho sa nenútim a naučila som sa znova úprimne usmievať. Našla som šťastie sama v sebe. 

Milé dievča, toto je pre teba. Pre teba, ktorá si zlomená rozchodom. Nikdy nedovoľ, aby umrelo to dievča, tá žena v tebe. Nikdy jej nezakazuj, aby prestala rásť. Nie je podstatné, čo sa medzi vami stalo. Niečo vážne, alebo maličkosť. Nemôžeš sa uzatvárať do seba a strácať sa pred očami. Musíš žiť. Objav samú seba a maj sa rada. Rob veci čo ťa bavia a napĺňajú ťa. 

Ži svoj život, prosím. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.