Poznáš ten pocit, keď všetko v tvojom živote má zmysel? Všetko je také jednoduché, dokonalé? Priam ako z rozprávkových strán… Krásny pocit, však?

Ešte nedávno som verila, že človek, ktorý ma miloval, by mi nikdy neklamal. Verila som mu každé jedno slovo. Každý jeden prísľub bol ako doživotný záväzok. Bohužiaľ, len pre mňa. Nad našou láskou sa zotmelo. Zrazu prestalo svietiť slnko nad naším spoločným životom.

Odišiel. Len tak, bez boja, bez záujmu. Tvrdil, ako sa nič pre neho nemení. Ako ma nechce stratiť. Že mu na mne záleží. Dokonca, že mi nikdy nechce ublížiť. Zaujíma ťa čo sa stalo?

Vytriezvela som.

Pochopila som, že každý jeho sľub, bola len krásna lož. Sladká fráza, ktorá neznamená nič. Prázdne slová bez činov. Nič viac. Možno si to raz prečíta. Nebude vedieť, že sú tieto slová práve o ňom. Možno si teraz drahá myslíš, že ho nenávidím. No pravda je iná, úplne iná…

Milujem ho! A viem, že ho aj milovať budem. Len som pochopila, že nie každý je ochotný vrátiť to, čo dostáva. Nemyslím to zle. No vo vzťahu si musia byť dvaja rovní. Lebo inak, bude stále jeden trpieť. Samozrejme ten, čo miluje viac.

Prasne ten pocit, keď by si tvojej láske dala aj posledné… len aby si ho videla sa smiať. Urobila by si všetko pre neho, aby si dokázala hodnotu tvojich slov. Viem, poznám ten pocit. Robila som to tiež. Dlho, veľmi dlho. Možno budem svoje rozhodnutie jedného dňa ľutovať, možno nie. No nezvládla som to už ďalej.

Každé ráno sa budiť v nádeji a zaspávať so sklamaniami. Nechať ho ísť, bola tá najťažšia voľba v mojom živote. Áno, počúvam slová: „Si mladá, nájdeš si niekoho lepšieho. Niekoho kto si ťa zaslúži. Niekoho, kto si ťa bude vážiť.“ No obe vieme, že ak niekoho miluješ tak veľmi, že si ochotná sa kvôli nemu zmeniť, nikoho už nebudeš milovať tak veľmi.

Neprajem mu nič zlé. Chcem, aby mal len úsmev na perách, aj keď jeho dôvodom už nebudem viac ja. A ty drahá, možno si pomyslíš, že záver píše niekto iný…  No nevzdaj sa tak rýchlo ako ja, nie pokiaľ si nie si na 1 000 000 % istá. Bojuj. Bojujte spolu. Každý vzťah má nádej, ak dvaja ťahajú spolu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.