unsplash.com

Ahoj.

Týmto navonok neškodným slovíčkom si opäť začal so mnou konverzáciu v Messengeri. Po takom dlhom čase od rozchodu. Akoby si písal nejakému starému priateľovi a nie žene, o ktorej si tvrdil, že ju miluješ nadovšetko na svete. Aj napriek tomu si sa však rozhodol sebecky jej vytrhnúť srdce z hrude a načisto ho spáliť.

Podvedome som však tušila, že nie sme jeden pre druhého stvorení. Sme tak neuveriteľne rozdielni. Máme iné záujmy, nároky či sny. No aj napriek všetkým týmto prekážkam sme sa rozhodli, že to spolu skúsime.

Milovala som ťa a ty mňa tiež. Verne, nezištne, tak bláznivo a hlúpo. So všetkým, čo k tomu patrí. Presne takto sa mi to páčilo. Naša láska bola strelená a taká čistá. Urobila by som pre Teba čokoľvek a takisto aj Ty pre mňa.

Vďaka Tebe som uverila v skutočné šťastie a konečne som si bola istá, že to je ona. Láska. Mala som pocit, že som ju konečne po toľkých sklamaniach z neúspešných vzťahov našla. Vždy si mi vravieval, že si nevieš predstaviť život bezo mňa. To isté som pociťovala aj ja pri Tebe.

zdroj: Young happy girl riding on a swing in the park

No v tom najnevhodnejšom okamihu si sa rozhodol zmeniť svoje rozhodnutie. Povedal si mi, že ma stále miluješ, no potrebuješ čas a viac priestoru pre seba. Aby si sa vedel správne rozhodnúť. Narozprával si mi všetky tie hlúposti, no ja som vedela, že v tom bude iná žena. Ver mi, nikto na svete mi nevedel pomôcť vyrovnať sa s tou bolesťou. Ani moji priatelia, rodina alebo ľudia, ktorí mi radili. Dokonca mi nepomohol ani alkohol či tona sladkostí, ktoré som v tom záchvate úzkosti pojedla.

Mala som pocit, akoby si mi z hrude vytrhol srdce a rozpolil ho na dve časti. Vytiekli z neho všetky naše krásne spomienky, láska či tajomstvá, ktoré sme kedysi spoločne zdieľali. Krv môjho raneného srdca sa zmiešala s litrami sĺz, ktoré sa mi kvôli Tebe vykotúľali z očí.

Pravdou je, že mi stále chýbaš. Aj po dlhom čase túžim po tvojej blízkosti, vrúcnom objatí či láskyplných bozkoch. Každý jeden deň plačem a spomínam na čas, kedy sme boli spoločne šťastní. Teraz pociťujem len nekonečnú prázdnotu. Som nešťastná, sklamaná, naštvaná a zranená zároveň.

Pamätaj na to, že by si v žiadnom prípade nemal hovoriť žene jednu osudnú vetu: Nikdy ťa neopustím. No pokiaľ mi spravíš niečo, čo sa nedá odpustiť, všetko sa zmení. Nedávaj jej nádej, že budete spolu večne. Ona si totiž naplánuje vašu spoločnú svadbu, začne vymýšľať mená budúcim potomkom a verí, že ostanete navždy spolu. Pretože Ty si jej narozprával tieto báchorky a dal si jej pocit výnimočnosti.

zdroj: unsplash.com

Niekde podvedome tuší, že sa takéto sľuby aj tak nenaplnia. No stále verí v Tvoju obrovskú lásku, o ktorej si ju ubezpečil. Po čase sa však popáli. Pomaly, bolestivo a hlboko. Tvoje klamstvá ju zničia a bude trvať veľmi dlho, kým sa opäť postaví na nohy.

Jedného dňa prídeš na to, že si zaslúži niekoho lepšieho a Ty to nie si. Tak ju jednoducho pošleš kadeľahšie či vymeníš za nejakú ľahko dostupnejšiu, ktorá Ťa opustí po pár nociach. Kvôli chvíľkovému potešeniu si stratil niekoho, kto Ťa skutočne miluje. Prosím, z tej ďalšej ženy, ktorej srdce si získaš, urob prioritu a sprav kvôli nej všetko. Neublíž jej tak ako mne, pretože to neunesie. Správaj sa k nej najlepšie, ako vieš a daj jej pocítiť, že je jedinečná.

Aby si si však nemyslel, že Ti vyčítam všetko, čo si mi spôsobil, tak sa Ti musím aj poďakovať. Vďaka Tebe som sa totiž poučila zo svojich chýb a tiež som prišla na to, kto v skutočnosti som. Som presvedčená, že všetko sa deje z nejakého dôvodu a Boh občas robí rozhodnutia, ktorým nikto nechápe. No aj napriek tomu stále žijeme a sme oveľa silnejší ako predtým.

Chcem sa Ti poďakovať za pocit, ktorý som vďaka tebe spoznala. Bola ním láska. Aj napriek tomu, ako sme dopadli, milovali sme jeden druhého. A to bol ten najkrajší pocit na svete. Takisto sa Ti chcem poďakovať za zlomená srdce. Aj keď to možno znie zvláštne, no táto bolesť ma urobila silnejšou, ako som doteraz bola.

zdroj: unsplash.com

Ďalej si ma naučil vážiť si všetky tie každodenné maličkosti, ktoré nám život ponúka. Pretože nikdy nevieme, čo nám osud pripravil a kedy o ne prídeme. Tiež si mi dokázal, že si svojho budúceho partnera mám vyberať naozaj dôsledne, aby som sa opäť nesklamala. Za toto všetko Ti nesmierne ďakujem.

Posledná vec, ktorú Ti chcem povedať je, že spomínam len na to krásne. Trpké spomienky som vymazala z hlavy a keď na Teba myslím, tak sa usmievam. Dúfam, že jedného dňa nájdeš svoje šťastie a ženu, ktorá bude Tvojou spriaznenou dušou. Verím, že na náš vzťah máš aj pekné spomienky, pri ktorých sa letmo usmievaš. Bol si mojou prvou láskou a ja som bola tá žena, ktorú si prvýkrát skutočne miloval. Časť môjho srdca Ťa neustále miluje. Zbohom. 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating