Ahoj drahá,
viem že sa dnes necítiš najlepšie. Dokonca viem, že to nie je iba dnes, ale že sa trápiš už istý čas. Je to v poriadku a chcem aby si vedela, že tu nie si sama. Každý máme občas zlé dni.

Nemôžem ti sľúbiť, že sa tieto dni skončia už dnes alebo zajtra, no dám ti radu: ,,Počas dní, v ktorých prevláda tma, sa nauč milovať mesiac.“

 

Nie je to jednoduché, no je to krásne. Nauč sa v ťažkých dňoch pohľadať vždy niečo krásne. Môžeš začať napríklad poďakovaním za to, že si sa dnes vôbec zobudila, že máš ďalší krásny deň pred sebou a v ktorom možeš byť lepšia ako  si bola včera.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Skús sa nadýchnuť. Z plných pľúc. Urob to práve teraz! Je úžasné cítiť sa byť nažive.

Pozri sa do zrkadla. si krásne stvorenie, ktoré na svete nemá páru. Si ako odtlačok tvojho prsta. Nikde na svete nie je človek rovnaký tebe. Môžeš sa na niekoho podobať, no nikto nie je taký akou si ty.

 

Choď za svojimi blízkymi a povedz im ako ich miluješ. To, že sú tu dnes neznamená, že tu budú aj zajtra. Váž si ich prítomnosť. Povedz im čo cítiš, pretože niekedy sa stane, že to nevedia aj keď nás dobre poznajú. Alebo len potrebujú počuť to, čo k nim cítiš.

Snaž sa každý deň robiť to, čo sama miluješ a nemysli na veci, ktoré ťažia tvoje srdce.

 

Viem že to nie je jednoduché. Ani ja som to nemala vždy jednoduché. Tiež som si musela prejsť cez dni, kedy som bola ako živá mŕtvola. Bola som ako človek, ktorý sa necítil nažive. Sama som sa musela naučiť znova začať žiť, znova byť nažive.

Naučila som sa vážiť si každú sekundu môjho života, ľudí ktorím na mne záleží, no to hlavné čo som sa naučila je, že žijem pre moment. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.