Každodenná realita nás učí, že naše sny a ideály sa stávajú čoraz vzdialenejšou, nesplnenou túžbou. Ale sú tu medzi nami aj takí, ktorí nesnívali príliš dlho. Je v tom mágia alebo osud? Možno nám to objasní samotná Lída.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Počul si to? Hovorí sa o nej, že milovala diabla!

Práve táto veta odznela po premiére filmu v kinosále ako prvá.  Fantastický alebo nemravný? Diváci sú v pokušení! Kategória OUT alebo ON? Zmiešané  pocity kolujú celým svetom ! Takisto ako aj my, bežní laici, ale zato milovníci vzrušujúcej kinematografie, rozporumyselné názory  prežívajú aj samotní kritici. Krása, šarmantnosť, ohromujúci sexeapil. Len jedna z tvári milovanej aj nenávidenej Baarovej!

Screen Shot 2016-02-21 at 11.30.55

foto: repro youtube

,,Hot or Not?”

Historický, dramatický, dokumentárny film o jednej z najslávnejších a najkrajších žien Európy Líde Baarovej, je natočený podľa skutočnej udalosti. Posolstvo nesplneného sna Lídinej matky (Simona Stašová ) stať sa žiadanou a uznávanou herečkou naplní jej pôvabná dcéra Lída, v hlavnej úlohe prezentovaná herečka Tatiana Pauhofová .V roku 1934 opúšťa svoju českú vlasť a prichádza do jednej z najväčších metropol filmového priemyslu. Samotný Berlín jej ponúkol nepredstaviteľné možnosti hereckej kariéry, kde pokračuje v nesplnenom sne stať sa herečkou, nie len svojej matky, ale naplnila aj ten svoj. Túžbu po  kráse, sláve a bohatstve.

Na oplátku, Lída vytiahla tie najväčšie tromfy a očarila nielen nemeckých fanúšikov, ale zo svojej krásy, šarmu a talentu zaimponovala aj samotnému predsedovi  nacistickej propagandy a pravej ruky Hitlera, ktorý sa do nej bezhlavo zamiloval. Avšak práve v tomto období sa netajila náklonnosťou k preslávenému hercovi Gustavovi Frohlichovi .

Tajná láska a idol všetkých nemeckých žien, sa spolu s Lídou presťahovali do prepychovej vili v prestížnej Berlínskej štvrti. Mladá  vtedy len dvadsať ročná Lída sa mylne domnieva že táto láska vydrží navždy. Karty zamieša  skrývaná náklonnosť Hitlera, ktorý po návšteve filmového ateliéru si pri pohľade na Lídu pripomenie  dávno  prachom zapadnuté city, ku kedysi osudovej žene z jeho minulosti. Teda  význam slova láska. Ako kúzlom hypnotizujúcej kobry si Lída získava priazeň mužov a divákov po celom Nemecku. Jej sláva vystúpi  na najvyššiu úroveň, život  už nemôže byť  nablýskanejším až do momentu…

Screen Shot 2016-02-21 at 11.31.16

foto: repro youtube

Keď  zistí, že Pán Goebbels je nielen jej susedom, ale aj životnou láskou. Povrchnú, fyzickú túžba po kráse ako istota u idola Gustava, strieda skutočná vrúcna chtivosť. Popri politických výstupoch najvplyvnejšieho rečníka nacistickej strany za účasti Lídy Baarovej Gustav stráca trpezlivosť a v nedôvere ich spolužitia ju vyhadzuje z domu.

Tu dostáva šancu zakázaná láska.  Goebels už nedokáže viesť dva životy, milujúceho otca a manžela a na druhej strane  tajný vzťah s milenkou Lídou. Je ochotný vzdať sa funkcie ministra propagandy a opustiť rodinu, čo by znamenalo absolútny kolaps autority nemeckej strany. Hitler takúto možnosť nepripúšťa a navždy obmedzí  medzi nimi akýkoľvek kontakt. Nešťastnej Líde sa rúca celý svet.

Financovanie filmov v ktorých bola obsadená je zastavené, filmovanie zrušené  a premietanie zakázané. A svoju lásku pocíti už len vo svojich snoch . Po tejto obrovskej zrade má zakázané opustiť Nemecko. Počas Krištáľovej noci sa jej podarilo utiecť späť do svojej vlasti, kde ešte nachvíľku pocíti slávu v niekoľkých úspešných filmoch. Tie sa však stratia v ponížení a opovrhovaní zo strany českého ľudu.

Zaslepená láskou alebo mocou si Lída neskoro uvedomuje, aký kríž a bremeno uvrhla na svoju rodinu, ktoré sa stupňuje a zdá sa že nikdy nekončí. Po neľudskej smrti jej matky a samovraždy sestry sa zdá, žeby utrpeniu mohol byť koniec. Ale? Nie je.

zdroj: allinfo.sk, titulná foto: repro youtube