Instagram/carlibel, Instagram/christendominique

Tiež máš pocit, že sa v tých hrozných horúčavách celá roztopíš? Pot ti tečie po celej tvári, a to nie sú zrovna najvhodnejšie podmienky na krásny make-up. Našťastie existujú triky, ktoré dodajú tvojmu líčeniu dlhú trvácnosť bez toho, aby sa ti celý make-up hneď roztiekol a vytvoril nepekné mapy po celej tvári.

Základom je pripraviť svoju pleť. Aj ráno by si jej mala dopriať čistenie, aby si sa zbavila zvyškov nočného krému. Po vyčistení nezabudni na krém s SPF, ktorý ochráni tvoju pleť pred slnkom. Ideálne je vyberať si faktor 50. Najdôležitejším krokom na dlhšiu výdrž make-upu v lete je použitie podkladovej bázy, teda primeru. Ten sa postará o to, aby ti líčenie vydržalo aj o niekoľko hodín dlhšie než bez neho.

Následne môžeš použiť make-up. Cez leto by si nemala používať rovnaký make-up ako v zime. Kým v zime nám nevadia ani hutnejšie konzistencie, cez leto vsaď na ľahký make-up. Nesiahaj po make-upe na olejovej báze, pretože ten by ti mohol „cestovať“ po tvári a vytvárať fľaky. Taktiež použi len tenkú vrstvu, žiadne hrubé nánosy. Nedokonalosti môžeš doladiť radšej korektorom.

S púdrom to tiež netreba preháňať, pretože vytvorí síce matný efekt, no ak by si sa začala potiť, mohli by sa vytvoriť z neho hrudky. Radšej používaj fixačný sprej s matným finišom, ktorý pekne udrží celé líčenie na mieste a zaručí ti to, že celý deň budeš vyzerať bezchybne. V prípade núdze si do kabelky môžeš hodiť zmatňujúce papieriky, ktoré prípadný pot či mastnotu hravo odstránia.

Veríme, že tieto tipy ti pomôžu a užiješ si dlhotrvácny make-up. Rob si ho však len vtedy, keď to naozaj potrebuješ. Cez leto dopraj svojej pleti aj voľnosť, aby mohla dýchať. Predsa len pod make-upom to možné nie je a môže sa stať, že sa ti rýchlejšie budú upchávať póry a vznikať vyrážky.

Pozri si aj kompletné tutoriály, ako vytvoriť líčenie odolné voči teplu a potu.

Návody na dokonalý make-up, ktorý vydrží aj v lete

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty