Instagram/shopthecoastalbohemian/eclecticfind

Poznáš ten pocit, keď prídeš na dovolenku a povieš si, že takto by si chcela žiť? Alebo keď vidíš víkendové domy na pláži, kam si chodia ľudia oddýchnuť a ty už len z obrazovky cítiš tú harmóniu? Predstav si, že by si v takom štýle mohla naozaj bývať a neminúť pritom všetky našetrené peniaze.

Tropický vibe sa dá ľahko vniesť aj do tvojho bytu a tak sa po celý rok môžeš cítiť ako keby si mala za oknom oceán. Ak je presne toto tvoja predstava bývania, postačí ti len pár základných bodov na to, aby si si aj u seba doma mohla vytvoriť miesto, ktoré bude na teba pôsobiť optimisticky a pokojne.

To je totiž niečo, čo z takéhoto interiéru na človeka vplýva najviac. Musíš sa cítiť, že domov je miestom, kde oddychuješ a kde to miluješ, pretože je to tvoj bezpečný prístav. V byte ti nesmie chýbať slnko a veľa svetla, ak kvôli dispozícii nemáš tú možnosť, vytvoriť si takýto efekt môžeš pomocou zariadenia a detailov.

Pri výbere farieb stav na bielu, zemité odtiene a samozrejme, jemne zelenú či modrú. Rozbiť ich môžeš detailmi v čiernej či inej výraznej farbe, ktorá môže pôsobiť exoticky, napríklad sýtu žltú. Čo sa týka nábytku, aspoň časť z neho zvoľ v štýle, ktorý sa podobá na “boho”. Ratanové sedenie, luster či iné kúsky vytvorené z prírodných materiálov sú absolútne must-have. Drevo či bambus nesmieš vynechať.

Či už máš odvahu na tapetu alebo si za menšie doplnky, poobzeraj sa po veciach, ktoré budú mať na sebe tropické vzory či prímorský nádych – palmové listy, farby mora, vzor mušle, exotické vtáctvo, hlavne, nech máš pár detailov typických pre tento štýl.

No a v neposlednom rade, musíš mať veľa živej zelene. Teda, toľko, o koľko sa zvládneš postarať, no určite tu nesmie chýbať – zelené rastlinky sú presne to, čo dá interiéru šmrnc.

Inšpirovať sa môžeš aj týmito interiérmi

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife