Lesné atrakcie na Slovensku
Instagram/smintak, Instagram/_zdencita_, Instagram/vdb_ontheroad

Nemusíš byť nadšenou turistkou a milovníčkou prírody na to, aby si sa do nej vybrala objavovať jej čaro. Mnohokrát totiž práve v horách natrafíš na rôzne netradičné miesta, ktoré by si tam ani nečakala. Či už vznikli rukou prírody alebo tou ľudskou, sú to zaujímavosti, ktoré ťa potešia priamo uprostred ticha. Tieto lesné atrakcie na Slovensku by si počas leta nemala vynechať. 

My sme pre teba vybrali zopár našich tipov, s ktorými objavovanie slovenských lesov nebude žiadna nuda. Môžeš navštíviť len niektoré z nich alebo rovno všetky. Môžeš si byť istá, že neoľutuješ.

Toto sú najkrajšie lesné atrakcie na Slovensku, ktoré majú doslova čarovnú atmosféru.

Oravská lesná železnica

Rada sa kocháš výhľadmi, no šliapanie do kopca nie je nič pre teba? Na Orave, konkrétne v stanici Tanečník, ťa čaká vlak s panoramatickými vozňami, ktorý je presne pre teba. Približne 20-minútová jazda ťa dostane do cieľovej stanice, Sedlo Beskyd, kde si môžeš prírodu obzrieť aj z vyhliadkovej veže. A potom pekne vláčikom naspäť do údolia.

Rozhľadňa Hniezdo

Hľadáš tip na krátky výlet v okolí Bratislavy? Zapisuj si obec Malinovo, kde sa nachádza milá rozhľadňa v lese, ktorá dostala názov podľa toho, že pripomína tvarom vtáčie hniezdo. Cesta k nej je príjemná a vedia po náučnom chodníku popri vode, ktorá ťa zavedie do cieľa. Neďaleko nájdeš aj Bobrí hrad.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie