Ďakujem, že si ma oklamal. Naučil si ma, že slová, bez činov sú bezvýznamné. Ukázal si mi, že občas tí ľudia, ktorí mi tvrdia, že im na mne najviac záleží sa obrátia ku mne chrbtom ako prvý. Dokázal si mi, že dôvera je slepá a že je riskantné veriť niečomu, čo nemôžem vidieť. Otvoril si mi oči ako rozoznať klamstvo a faloš a teraz viem, na čo si mám dávať pozor skôr ako si niekoho vpustím do srdca.

Ďakujem, že si ma ignoroval. Každou správou, na ktorú si mi neodpovedal som sa cítila viac osamelá, neistá a nechcená. Priviedol si ma k poznaniu, že výhovorky sú len prostriedkom na dosiahnutie cieľa ako ovládať moje emócie, pretože kto naozaj chce byť v živote s osobou, ktorú miluje, nájde si spôsob a čas ako byť s ňou. Neustále si mi preukazoval svoje schopnosti manipulovať mojim srdcom a teraz viem, že nechať niekoho ísť je oveľa lepšie ako vnucovať mu svoje pocity.

Ďakujem, že si ma opustil. Tvoje urážky zamestnávali moju myseľ donekonečna a bez nich môžem konečne v noci zaspať. Tvoja neprítomnosť v mojom živote mi spôsobila, že sa konečne môžem znova poriadne nadýchnuť. Tvoja moc nado mnou mi dávala pocit, že som úplná len s tebou, ale teraz keď si preč, cítim sa znovu celá aj bez teba.

Ďakujem, že som sa mohla pohnúť ďalej. Nikdy som si nemyslela, že by mohlo byť niečo viac bolestivejšie ako sledovanie toho ako odo mňa odchádzaš, až kým som ťa nevidela s inou. Pohľad na teba s rukami okolo nej mi vtláčal slzy do očí každú noc a myšlienka na to, ako ju bozkávaš ma zrážala na kolená. Najhoršia bolesť akú som kedy cítila, bolo vedomie, že už ma nemiluješ a aké jednoduché pre teba bolo vymeniť ma za niekoho iného. Tým, že som začala akceptovať fakt, že to medzi nami nebolo navždy, ma prinútilo pohnúť sa ďalej. Myslela som si, že tento pocit ma zničí, ale čas ukázal, že som nezničiteľná.


Ďakujem, že som si uvedomila svoju hodnotu.
Teraz viem, že kvalita môjho života nie je určená vzťahom. Už nie som neisté dievčatko so zlomeným srdcom, ktoré sa zamilovalo do niekoho, kto ju nerešpektoval. Som silnejšia, múdrejšia a istejšie v tom, čo môžem ponúknuť svetu. Už viem, že sa neuspokojím s priemernosťou vo vzťahoch a odmietam nechať oheň, horiaci jasne vo mne, zhasnúť v rukách niekoho iného. Stále cítim bolesť v srdci, ale učím sa, ako byť v poriadku. Môže to trvať určitý čas, ale som trpezlivá nájsť to, lebo viem, že niekde tam vonku na mňa čaká veľká láska. Ďakujem, že si ma presvedčil, že to nie si ty.

foto: Eddie Pearson

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating