Žena a muž v noci
Unsplash/Daniele Colucci

Láska netlačí na veci

Pokiaľ na teba partner tlačí s milovaním, aj keď je zjavné, že ty o to nemáš záujem, nemá ťa skutočne rád. Chce si ťa len vyskúšať, aby vedel, či to s tebou „má alebo nemá zmysel“. Takéto správanie je však sebecké, vôbec nie láskavé. Tá pravá láska vie čakať mesiace, dokonca roky, lebo jej na milovanom človeku záleží.

Láska nekričí

Hádky do vzťahu patria, to je samozrejmosť. Čo do vzťahu nepatrí sú bitky, násilie a krik. Reálna láska nekričí, pretože na to nemá dôvod. Prihovára sa milovaným ľuďom s pokorou, vľúdnosťou a láskavým srdcom. Ak na teba partner zvýši hlas, mala by si porozmýšľať, či ti vzťah s ním stojí za to, aby si sa takto trápila.

Láska nekomplikuje veci

V našom článku si sa mohla dočítať o tom, že s pravou láskou sú veci jednoduché. Nepotrebuje veci komplikovať, pretože zaľúbení sa vedia dohodnúť na kompromise. Nerobia si naprieky, nevyvolávajú zbytočné hádky a nesprávajú sa ako deti na pieskovisku. Vedia, že nepotrebujú adrenalín v krvi na to, aby sa cítili milovaní.

Láska nezraňuje

Hovorí sa, že keď sa s tebou partner rozíde, nikdy ťa nemiloval skutočne. Dalo by sa tvrdiť, že je to čiastočne pravda, pretože pravá láska neodchádza. Nevzdáva sa pri prvom probléme, ale je ochotná ho riešiť.

Nehľadá niekoho iného, nenecháva si otvorené zadné dvierka, nepodvádza, neklame a nezraňuje tvoju dôveru. Ak to urobila, nebola to skutočná láska.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating