Žena a muž v noci
Unsplash/Daniele Colucci

Ako iste vieš, podoby či jazyky lásky sú rôzne. Ľudia ju môžu vyjadrovať pomocou slov, skutkov, darov, fyzického kontaktu alebo pozornosti. Mala by si však vedieť rozlíšiť, o čom je skutočná láska.

Pamätaj si, že týchto 7 vecí láska nie je. Vtedy radšej utekaj preč.

Láska nežiarli

Myslíš si, že kto nežiarli, nemiluje? Tento výrok už dávno neplatí. Žiarliť vie iba ten, kto má nízke sebavedomie a nedôveruje si. Taký človek si totiž myslí, že jeho partner ho môže kedykoľvek opustiť, a preto robí žiarlivostné scény. Bojí sa, že by ho stratil.

Avšak, o tom láska naozaj nie je. Tá pravá vie, že milovaný človek by nespravil niečo, čím by city druhej osoby zranil.

Láska nezakazuje

Medzi podoby lásky nepatrí ani toto. Zakazuje ti tvoj priateľ niečo a obhajuje svoje správanie tým, že to „robí z lásky“? Never mu! Láska nezakazuje. Keď ti tvoj priateľ niečo nedovoľuje, nemiluje ťa úprimne, iba ťa chce ovládať.

Láska neobmedzuje

Láska ani neobmedzuje vo vykonávaní vecí, ktoré druhému človeku prinášajú radosť. Obmedzovať dokáže iba sebec, lebo chce milovanú osobu iba pre seba. Pokiaľ ťa tvoj priateľ skutočne miluje, nemal by toto robiť.

Všetky veci, ktorým sa venuješ (koníčkom, kamarátkam, kamarátom, cvičeniu, cestovaniu,…), ťa robia tou, do ktorej sa zamiloval. Prečo by ťa mal o ne ukrátiť?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating