Photo by Cassie Lopez on Unsplash

Láska. Jedno slovo, milión pocitov. Jedna podstata, no ďalší milión podôb. V živote ich môžeme zažiť hneď niekoľko. Lásku k rodičom, súrodencom, priateľom, životu, práci, … ale tá milostná, tá je iná. I ju potrebujeme zažiť v jej rôznych podobách. Pretože každá nám má niečo dať.

Každá láska, ktorú v živote zažiješ, sa ti vpíše do pamäti a zaryje do srdca. Každá jedna ti niečo vezme, ale aj niečo naučí. Aj keď budeš niektorú raz preklínať, ver, že to tak muselo byť.

Zažiješ lásku, ktorá bude neopätovaná – vďaka nej zistíš, že nie všetko čo dáš, sa ti aj vráti. A že občas nemôžeme mať všetko, čo by sme chceli.

Zažiješ lásku, ktorá bude prvá. Prvé dotyky, bozky, motýle v bruchu – vďaka nej budeš poznať ten sladký a naivný pocit dokonalého šťastia. Navždy bude prvá a keď si na ňu spomenieš, objaví sa úsmev na tvojej tvári. No nič netrvá večne.

Zažiješ lásku, ktorá ti zlomí srdce. Nebudeš vedieť kedy, ako a ani prečo. Zistíš, že život občas nie je fér, že to nie je prechádzka ružovou záhradou. Naučí ťa, že klamstvá sa skrývajú všade. Že čas sa nedá vrátiť, ani po tom, čo si vyplačeš oči a budeš sa za to modliť.

Zažiješ lásku, ktorá sa bude zdať dokonalá. Naplní ťa šťastím. No čas ukáže, že ľudia sa posúvajú vlastný smerom. Aj keď ťa to bude bolieť, ty budeš tá, ktorá ju opustí. Pretože sa naučíš, že tvoje osobné šťastie je prvoradé.

A potom zažiješ ďalšiu lásku. Bude rovnaká a zároveň úplne iná ako tie predošlé. Pretože táto bude skutočná. Bude trvať večne a ukáže ti, že pre každého tu niekde je ten pravý. Spraví z teba lepšieho človeka. Stačí mať srdce otvorené.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating