Vo vzťahu sú vždy pekážky, no niektoré neprekoná ani láska

Láska je silná. Má moc zmeniť náš život od základov. Dokáže v nás vyvolať také pocity, o ktorých sme ani netušili. Obrovské šťastie, pri ktorom ti chce vyskočiť srdce z hrude, ale aj bolesť, ktorá ťa zloží na kolená. Ak je skutočná, dokáže prekonať tie najrôznejšie prekážky, no vo vzťahu môžu nastať aj také okamihy, na ktoré je láska jednoducho prikrátka.

Nech je puto medzi vami akokoľvek silné, nech sa snažíte ako viete, niekedy nemôžete prepísať svoj osud. Nemáte moc zachrániť vašu lásku, aj keď mala pevné základy, pretože sa stretla tvárou tvár niečomu, proti čomu sa veľmi ťažko bojuje.

Neprajnosť okolia

Nie, nedeje sa to iba v telenovelách. Mnoho z nás si svoje drámy so vzťahmi, ku ktorým sa priplietli rodinné problémy či neprajníci z okolia, už prežili. Nie všetky vzťahy však dokázali čeliť dlhodobým problémom, ktoré spolu s nimi prišli. Ani láska občas neustojí hádky a polená, ktoré sa jej stál hádžu pod nohy.

Niekedy je pre dobro všetkých lepšie ukončiť vzťah a nechať jeden druhého ísť, aby ste sa z toho psychicky nezbláznili. A možno len veriť, že vás ten osud nerozdelil navždy.

Žiarlivosť, ktorá vo vzťahu prekračuje hranice

Keď ho miluješ, chceš ho mať iba pre seba. S láskou prichádza aj veľký strach o to, že by sme o ňu mohli prísť. A paradoxne, tým, čo kvôli tomu robíme, si ju od seba sami odháňame.

Žiarlivosť má vo vzťahu svoje miesto, no zároveň aj isté pravidlá. Keď kvôli nej vznikajú neopodstatnené hádky, stres, napätie či neustále obviňovanie sa, láska nič nezachráni. Tento stav so sebou prináša neustále pochybnosti a teda vo vzťahu chýba to, čo by malo byť jej základom – dôvera a rešpekt.

Keď ju poškodí nevera

Čo si budeme nahovárať, nevera je jedným z najčastejších dôvodov, ktoré vedú k rozchodu. Niektoré páry však naozaj túžia po tom, aby sa ich vzťah aj napriek takejto zrade zachránil. Začínajú nanovo, snažia sa, no sú tak poznačení, že je to viac, než len ťažké.

Aj keď miluješ celým svojím srdcom, láska nestačí na to, aby si dokázala úplne odpustiť a zabudnúť. Je to prekážka, ktorá zastaví spoločnú budúcnosť takmer každému páru, ktorý si úprimne dôveroval.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating