unsplash.com

Alkohol. Každá z nás sa s ním stretla. Rovnako, ako sa každá z nás zaľúbila. Zaľúbenie a alkohol sú stavy, ktoré sú si veľmi podobné.

Zaľúbenosť je ako alkohol. Vyvoláva v nás emócie. Emócie, ktoré ovplyvňujú naše myslenie, činy. Niekedy sa stáva, že prežívame falošné šťastie. Prináša so sebou návaly hnevu, žiarlivosti, v najnevhodnejšiu chvíľu.

zdroj: pinterest.com

Zaľúbenosť je ako alkohol. Vo väčšine prípadov sa cítime lepšie. Avšak, po vytriezvení musíme zaplatiť istú cenu. Dokážeme byť od nej závislé na jej konzumácií, dokáže nám zničiť životy, priateľstvá, vzťahy s našimi najbližšími.

Niektorí ľudia nevedia, kedy prestať. Vyhľadávajú ju na nesprávnych miestach a u nesprávnych ľudí – u priateľa kamarátky, mladej kolegyne, alebo u svojho ex, na ktorého nemôžu zabudnúť. Zaľúbenie je ako alkohol, núti nás robiť veci, na ktoré potom nie sme pyšné. Veľakrát začneme podvádzať, raniť druhých city kvôli záchrane nášho troskotajúceho vzťahu.

Zaľúbenosť je ako alkohol. Myslíme si, že všetko máme pod kontrolou. Ale veľakrát sme práve mi tí, ktorí sú pod kontrolou. Niekedy strácame samých seba.

Zaľúbenosť je ako alkohol. Ak sa mu odmietaš podriadiť pravdepodobne si nudnou osobou na párty. Dokážeš sa stratiť v čase. Sekundy nám v niektorých momentoch prídu ako nekonečnosť. Ale víkend prebdený v náručí alkohol sa rýchlo vyparí.

Rovnako ako alkohol, vie poblázniť naše hormóny. Skončíme v posteli s niekým, s kým sme sa nikdy nemali zapliesť. Potrebujeme ho, aby sme sa odreagovali od nášho nudného stereotypného života.

zdroj: unsplash.com

Zaľúbenosť rovnako ako alkohol vplýva na našu myseľ. Pomocou neho sa dokážeme naviazať na človeka. Pod jej vplyvom prežívame všetky tie radosti, ale a starosti. Dráma, všetky tie hádky sprevádzané plačom. Avšak pri spomínaní ňu sa možno iba potmehúdsky usmejeme pretože si pamätáme všetky tie nádherné chvíle s tým, kto bol blízky k nášmu srdcu.

Po všetkých skúsenostiach sa možno už poučíme. Určíme si svoje hranice. Zaľúbenosť nám skrášľuje, ale i strpčuje naše životy. Ponúka nám príležitosti. Poúča nás. Zlomené srdce veľmi bolí. Ale všetka tá bolesť nás väčšinou posúva ďalej.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating